A tím mužov povedie od novej sezóny staronový tréner Vladimír Roziak. Prezident klubu a bývalý extraligový hráč už viedol tím v jeho začiatkoch v regionálnej lige a taktiež isté obdobie v prvej lige mužov ako hrajúci tréner. Tentokrát však bude situácia iná. Vlado pred minulou sezónou ukončil kariéru aktívneho hráča a tak sa bude môcť trénovaniu venovať naplno.

Čo od nového trénera môžeme očakávať a na čo sa môžeme tešiť sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

S akými očakávaniami preberáš tím? Plánuješ urobiť nejaké okamžité zmeny? 

Moje očakávanie je také, že preberám mladý a talentovaný tím, ktorému už chýbal florbal a ktorý chce dokázať, že má na viac. Žiadne zásadne zmeny neplánujem. Prvotne chcem vybudovať silnejšiu identitu tímu či už mentálnu ale aj hernú, čo už som aj tímu jasne zadefinoval a myslím, že sa s tým hráči stotožňujú. Prípadné väčšie zmeny sa budú riešiť podľa toho čo uvidím v najbližších týždňoch.

S väčšinou tímu si pôsobil ako spoluhráč. Nemyslíš si, že to môže byť problém? Alebo naopak, vnímaš to ako váhodu?

Nevnímam to nijak. Som zvyknutý robiť veci poriadne. Keď som bol hráč, snažil som sa byť najlepším spoluhráčom. Teraz som tréner a budem sa snažiť byť najlepší možný tréner. Ostatné veci neriešim.

Povedieš tím sám alebo budeš mať svojich asistentov? 

Určite budem rád ak sa mi podarí rozšíriť trénerský štáb ale momentálne vediem tím sám a snažím sa využívať na pomoc nášho kapitána a jadro tímu.

Po úspešnej prvej extraligovej sezóne išli výsledky tímu prudko nadol. Viacero hráčov opustilo tím a káder sa výrazne omladil. Čo je podľa teba nutné spraviť, aby bol tím opäť schopný bojovať aspoň o stred tabuľky prípadne vyššie priečky? 

Potrebujeme aby niektorí hráči spravili krok vpred vo svojom vývoji. Michalovia (Šifra, Bujna) by sa mali stat lídrami tímu nielen na ploche ale aj mimo nej. Chalani ako Peťo Šteler, Mišo Koller, Peťo Pempek, Kubo Madunický majú potenciál posunúť svoje výkony vyšsie a ja samozrejme prichádzam k tímu na to, aby som v tomto posune pomohol. Káder tímu je však aj pomerne úzky a bezpodmienečne potrebuje pred sezónou rozšíriť viac menej na všetkých postoch.

Plánuješ pred budúcou sezónou urobiť nejaké výrazne zmeny v príprave alebo bude príprava prebiehať podobne ako predchádzajúce sezóny?

Obdobie posledných dvoch sezón nám ukázalo, že na štandard sa radšej netreba spoliehať a nejaké plánované makro cykli sa samozrejme úplne rozhádzali ale ak to podmienky umožnia, príprava bude prebiehať podobne. Do prípravy sa však bude zapájať aj Mišo Prokes, ktorý bol k tímu pribraný práve preto aby náš proces ešte viac vyladil a zlepšil.

 

A Čo na zmenu trénera hovorí kapitán Mojmír Kešelák?

Darovi ďakujeme za všetok čas, ktorý tímu v posledných sezónach venoval. Zmena trénera je, ale vítaná nakoľko priniesla nový impulz a chtíč pracovať, čo sme po slabších výkonoch a dlhej pauze veľmi potrebovali. Vladovi držím palce a verím, že sa mu v novej funkcii bude dariť.