Už o tri dni vycestuje mužský A tím v rámci letnej prípravy na tradičný turnaj Czech Open.
Na turnaji sa predstavíme s viacerými novými posilami. Tú prvú si predstavíme už dnes.

Snipers pred novou sezónou posilní zahraničná posila, skúsený reprezentant a ostrostrelec, Oleksandr Nikulin! Oleksandr k nám prichádza na prestup z Ukrajinského tímu FBC Skala Melitopol. FBC Skala patrí už dlhodobo medzi elitu v ukrajinskej lige a “Sašo“ patrí už dlhodobo k najlepším hráčom ligy.

22 ročný “snajper” má malé skúsenosti aj so slovenským florbalom. V roku 2017 si zahral na Euro Floorball Challenge, kde nastúpil proti tímu Tsunami Záhorská Bystrica.

Aj napriek mladému veku má Sašo mnoho skúseností z medzinárodného florbalu. Za reprezentáciu podľa oficiálnych štatistík IFF nastúpil celkovo 20 krát a zaznamenal 14 bodov.


K novému podpisu sa vyjadril aj predseda klubu Vladimír Roziak:

Sašo má na konte viacero Ukrajinských titulov počas ktorých patril k lídrom svojho tímu ako aj lídrom celej súťaže. Má teda víťaznú mentalitu, ktorú v tíme potrebujeme.  Jeho tím sa viac krát predstavil a výborne umiestnil na Euro Floorball Challenge a je hlavnou postavou Ukrajinskej reprezentácie. Má teda skúsenosti aj z medzinárodného fóra. Najdôležitejšie však pre nás je, že florbal je pre neho životná priorita číslo 1. Určite tam bude chvíľková doba etablavoania sa na novú ligu ako aj novú krajinu, ale sľubujem si od neho, že bude prínosom či už po hernej stránke ako aj v kabíne svojím prístupom.

Najmä kvôli súčastnej covidovej situácii to z manažérskeho hľadiska považujem určite za najväčší prestup, ktorý sa nám doteraz podarilo v klube uskutočniť. Myslím, že je mimoriadne dôležité pre ligu aby sa otvárala zahraničným hráčom a som rád, že k tomu môžeme našou troškou pomôcť. Okrem iného sme si rozšírili fanúšikovskú základňu aj o zahraničné publikum.