...áno, je to pravda, zakladám klub...

Ahoj Bongo 

Máte za sebou druhú sezónu v extralige, môžeš nám ju v skratke zhodnotiť?

To,že sa nám sezóna nevydarila,je asi každému zjavné. Z tohtoročnej sezóny som ale osobne sklamaný. Dôvod nie je ten ,že sme skončili na 10.mieste, pretože to sa môže stať aj tímu ktorý drie a odovdzá maximum. To ale náš prípad nebol. Keby tomu tak bolo, tak naše meno je v tabuľke vyššie, potenciál na to v tíme je.

Na rozdiel od prvej sezóny vám playof ušlo už dávnejšie, čo myslíš prečo to tak bolo?

Tých okolností tam bolo viac. Každý si nesieme vlastnú vinu za túto sezónu. Od vedenia, trénera až po samotných hráčov. K čomu sa ale môžem vyjadriť je, v čom som zainteresovaný aj ja. Podľa môjho názoru bol najpodstatnejší dôvod ten, že keď prišlo tažšie obdobie a tímu sa nedarilo, tak mnoho hráčov si ustanovilo iné priority a k floorballu sa správali rekreačne, neťahali sme za jeden povraz a medzi jednotlivými hráčmi panovali vysoké rozdiely v prístupe. Či už tomu bolo na tréningoch alebo zápasoch. 


Pred sezónou si mal namierené do českých Střešovíc, nakoniec si ale zostal v Snipers. S odstupom času neľutuješ toto rozhodnutie?

Cez leto ma v Prahe čakalo tažké rozhodnutie, to je také, keď sa musíte jednej veci vzdať a rozmýšlate, čo je v živote pre vás dôležitejšie. Dôvod, prečo som sa rozhodol vrátiť do Bratislavy sa teda netýkal môjho pôsobenia v Tatrane. Cením si skúsenosti, ktoré som mal možnosť získať a ľudí, ktorých som mal možnosť spoznať. Moje rozhodnutie neľutujem, každé väčšie rozhodnutie v živote má svoje pre/proti. Toto životné rozhodnutie ma doviedlo ku situáciam, zážitkom a príležitostiam, za ktoré som nesmierne rád. Všetko je tak,ako má byť.

Už tradične patríš k bodovým lídrom družstva, tento rok ale bolo aj z tvojej strany bodov menej. Myslíš, že to bolo spôsobené celkovým prejavom družstva?

Túto sezónu som po rozhovore s trénerom odohral viac ako polovicu zápasov v obrane. Ůmyslom bolo obetovať moje kanadské body a doviesť tím k čo najviac bodom do tabuľky. Čo sa nám očividne nepodarilo. To, či za to môže toto rozhodnutie je už na trénerovi. Každopádne, ak to mám porovnať, tak túto sezónu sme nemali tri pevné päťky ako tomu bolo minulý rok. Popravde, boli časy, keď sme nemali ani jednu pevnú päťku a hráči sa striedali v pozíciach a takmer každý zápas hrali s niekým iným. V tejto situácií je potom očividné, že sme si na ihrisku menej rozumeli ako tomu bolo oproti minulej sezóne. A ruka v ruke sa s tým vlečú teda góly a body, ktoré sme tento rok dali priam biedne. 

Čo ťa v sezóne najviac nahnevalo a naopak čo ti urobilo najväčšiu radosť?

Ako som už vyššie spomínal, tak najviac ma sklamal prístup hráčov v tíme a účasť na tréningoch. Na začiatku, aj počas sezóny, sme mali stretnutia, kde sme si povedali ako vyskytnutú situáciu vyriešiť a zhodli sme sa na určitých veciach. Mrzí ma, že keď prišlo na lámanie chleba, tak tých, čo to mysleli vážne, bola menšina. Aby sme nehovorili len o negatívach, tak z čoho som mal enormnú radosť bolo to, že počas sezóny sa objavilo v zostave zopár nováčikov a mlaďasov a mali tak možnosť okúsiť najvyššiu sútaž. Z toho mám radosť každú jednu sezónu. 

V družstve patríš k najskúsenejším hráčom, kto z mladých zaznamenal podľa teba najväčší progres?

Mnoho mladých hráčov som mal možnosť sledovať už pomerne dlhšiu dobu. Veľmi ma teší, keď môžem vidieť ich vývoj. K tým, čo sa môžem najlepšie vyjadriť su tí, čo sa túto sezónu zúčastnili na mužských tréningoch. Bujna, Steller, Šifra, Madunický, Oslica, Pacek, Lauko, Martanovič... , všetci títo hráči urobili určitý kus práce a majú progres. Verím, že im to vydrží a bude ich to baviť čo najdlhšie. Pravidelnosť a trpezlivosť je pre týchto hráčov cesta k úspechom.

Je o tebe známe, že pomáhaš deťom zdokonaľovať sa v individuálnych zručnostiach v tvojom Off Season training, myslíš, že niečo také by prospelo aj mužom?

Nikto z nás nie je dokonalý, aj keď si to určite niektorí jedinci myslia. Každému jednému hráčovi by prospeli individuálne tréningy, či uz to je pod Off season Training alebo si len pôjdu sami zabehať, zastrielať, zacvičiť etc. .Som zastáncom toho, že keď chce byť hráč lepším a byť rozdielový, musí robiť niečo navyše. Ak budeš mať svoju pridanú hodnotu /nech je akákoľvek/ tak je väčšia šanca, že kluby a tréneri budú mať o teba záujem. Keď budeš robiť to isté čo ostatní, ako môžeš čakat, že budeš lepší ako ostatní?


Ak by si bol trénerom, čo by si urobil v novej sezóne?

K tejto otázke by som sa s úctou nerád vyjadroval. Ďakujem

Šušká sa, že sa chystáš založiť klub, resp.družstvá detí s ktorými chceš hrať ligu. Prezradíš nám, čo je na tom pravdy?

Áno, je to pravda, mám to v záujme a nabúducu sezónu by mal byť o jeden mládežnicky klub v Bratislavskom kraji navyše. V klube pôsobím od úplneho začiatku, čo už bude 13 rokov, a od čias, ešte v mene Shadows, som si zažil veľmi vela pekných spomienok a bol som pri všetkom dôležitom čo Snipers za toto obdobie dokázalo. Už vtedy sa mi páčilo ako to Vlado Roziak s Tomášom Chválom budovali a hovoril som si, že by som niečo podobné v budúcnosti chcel tvoriť aj ja, ale vtedy som tomu ešte neprikladal výraznú váhu. Ako sa ale človek vyvíja, vidí trochu veci inak, čo je ale v živote úplne normálne. Cítim, že teraz je ten správny moment v živote niečo urobiť, kým tú chuť a oheň ešte v sebe mám a nie je neskoro. Mojou ideou je, aby bola v Bratislavskom kraji väčšia konkurencia, chalani teda odohrali viac zápasov a mali viac príležitostí. Verím, že to každému z floorballového sveta pomôže a floorball v Bratislave sa bude rozvíjať a napredovať :)

Pri najhoršom, ak to nevýjde, tak sa nič nedeje, budem mať ale v sebe to, že som to skúsil a nebudem si hovoriť keď budem starý, že aké by to bolo, keby sa rozhodnem spraviť to po svojom. :)


Ďakujem všetkým, ktorí si počas tejto sezóny našli čas a prišli nás povzbudiť. 

Ďakujem za rozhovor. 

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon