...chcem vyhrať, preto vybuchnem a kričím...

Ahoj Adam.

Patríš k ťahúňom klubu Snipers keďže v klube chytáš za mužov "B", taktiež ich trénuješ, navyše si oporou legiend Parents a popritom sa ešte venuješ našim najmenším brankárom v klube. Vcelku slušný "náklad" čo povieš?

Ono to nieje úplne tak ako to vyzerá. V Béčku sme na chod tímu 4, spolu sa dohodneme, čo chceme trénovať a skúšame pripraviť čo najlepší tréning pre chalanov. Sám by som úlohu trénera u mužov ešte nezvládol. Legendy ma prijali veľmi dobre ako jedného z najmladších a za to som im vďačný. Malí brankári sú proste super :), ak robíš niečo, čo ťa baví, vôbec to neberieš ako "náklad", skôr ako radosť.


Muži "B" už sezónu dohrali, ako hodnotíš prebiehajúci ročník?

Na to, že sme boli opäť "zlepený" kolektív, tak si myslím, že naozaj pekné umiestnenie. Samozrejme keď ste taký kúsok od medaile, tak ste sklamaní. Ale ja som na chalanov naozaj hrdý. Hlavne v posledných troch zápasov zahrali neskutočne dobre. Musíme si z takýchto ťažkých zápasov zobrať ponaučenie. Hlavne po mentálnej stránke sa musíme zlepšiť. Myslím, že po hernej stránke sme na túto ligu pripravení. Budeme na sebe pracovať, aby sme boli najlepší ;).Stal si sa oporou legiend Snipers Parents, určite nebolo ľahké prispôsobiť sa hre a celkovo hernému prejavu.

Prvé zápasy sa priznám, ma prekvapili. Ale ak máte dobrý kolektív, tak to ide ľahšie. Aj naše legendy sa zlepšujú a mňa to veľmi teší. Každý zápas chcem vyhrať, preto sa mi stane, že niekedy vybuchnem a nakričím na nich, ale čo by to bol brankár bez poriadnych emócií :D.


Tento rok si sa mal po prvý krát zúčastniť ako asistent majstrovstiev prípraviek, ktoré sa zo známych dôvodov zrušili, určite si sa tešil na novú výzvu však?

Keď mi Peťo Pauhof oznámil, že so mnou počíta na majstrovstvá prípraviek, bol som milo prekvapený. Predsa len, po prvom roku práce s deťmi a hneď sa môžem zúčastniť na ich najdôležitejšom turnaji. Tešil som sa veľmi, ale treba sa prispôsobiť situácií.


Určite si spomenieš na svoje začiatky pri florbale. Spomínaš na svoje prvé tréningy, spoluhráčov, zážitky?

Ako si sa dostal do brány? Kľudne sa rozpíš😉

Samozrejme, že si pamätám. Bolo to zlváštne a niečo úplne nové, čo som ešte nikde nevidel. Mal som to šťastie, že hneď na začiatku sa mi venovala Alexandra Nováková, ktorej sa chcem aj touto cestou poďakovať. Ukázala mi základy, ktoré sú pre brankara veľmi dôležité. Preto pre mňa začiatky neboli také ťažké ako možno pre iných brankárov.

Zážitky? Tie sa ani spočítať nedajú, mal som vždy šťastie na dobrý kolektív :). Pamätám si aj na svoj prvý zápas, ktorý skončil remízou. Kopa turnajov a veľa veľa zábavy. Myslím, že moja postava ma predurčila na post brankára :D.


Čo ťa viedlo k rozhodnutiu venovať sa malým deťom? Je ľahšie trénovať deti alebo dospelákov?

Presne to, že aj mne sa venovali na začiatku a cítil som, že mi to veľmi pomohlo. Roky praxe mi dali skúsenosti a tie chcem posunúť deťom, ktoré si vybrali brankársku prilbu. Táto práca ma veľmi baví a niekedy po ťažkých dňoch dobíja baterky. Z môjho pohľadu je ľahšie trénovať deti.


Skúsme si zaprorokovať, kde vidíš Snipers o päť rokov?

Určite medzi slovenskou elitou so silnou základňou. Jeden dva tutily z extraligy tam vidím tiež.

Verím, že dalšie generácie budú stále silnejšie a silnejšie. Vidíme to už teraz, keď niektorí juniori zvládajú extraligu.


Čo by si chcel budúcu sezónu urobiť inak ako túto? Čo ťa najviac potešilo a naopak najviac nahnevalo?

Určite by som si chcel nájsť viac času na florbal. Radi by sme pridali ešte jeden tréning Béčku a rád by som sa viac venoval aj deťom. Verím, že sa mi podarí nájsť dostatočne veľa času aby sa mi to podarilo zrealizovať všetko.

Potešil ma náš výborný kolektív v Béčku, chalani sa často podporovali a naozaj málokedy ušli nervy. Bol som vo viacerých kolektívoch, ale tento je pre mňa najlepší. Jediné, čo ma nahnevalo, bola moja forma v tejto sezóne. No musím na to zabudnúť a zamakať.


Aké koníčky máš okrem florbalu?

Rád jazdím na motorke, som typ človeka, ktorý potrebuje byť niekedy len sám so sebou a motorka mi to presne dáva . Niekedy len tak bezcieľne jazdím. Je to paráda :) .


Prezraď nám, čo o tebe nevedia ani tvoji spoluhráči?

Fu. Keďže mám medzi spoluhráčmi aj dlhoročných kamarátov, neviem či sa vôbec najde niečo, čo by o mne nevedeli.


Ďakujem za rozhovor

Aj ja ďakujem. A chcem popriať všetkým veľa zdravia v tejto situácií .

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon