Dávid je výbušný...

Ahoj Kody, po dlhých rokoch rozlúčka s mužským Áčkom, aké su tvoje pocity?

Moje pocity sú zmiešané, na jednej strane mi je smutno, že už prišiel koniec, na strane druhej sa teším, že sa dám zdravotne doporiadku, taktiež bude trošku viac voľného času a môžem sa venovať veciam, ktorým sa doteraz až tak nedalo. Ale chalani a celý A-tím mi bude veľmi chýbať, avšak raz to muselo prísť.


Určite je veľa momentov na ktoré počas tvojej kariéry nezabudneš, vieš niektorý "vypichnúť"?

Jeden z najlepších zážitkov bol postup z 2. ligy do 1. ligy vo finále proti FBC Trnava a samozrejme postup do extraligy. Bol to jeden z cieľov, ktoré som si dal, keď som začínal s florbalom a som rád, že som si ho v Snipers mohol splniť. Keď si spomeniem, ako som začal chytávať v teplákoch a v mikine, bez masky, v starej telocvični a o 10 rokov neskôr som si mohol zahrať extraligu vďaka Snipers, tak som rád za každú chvíľu v tomto tíme.Kto Ti počas tvojej kariéry najviac pomohol, koho si najviac vážiš a prečo?

Z hráčov to je určite Vladímir Roziak a Tomáš Chvála. Na začiatku mi radili čo a ako robiť v bránke, mávali sme tréningy navyše, chodili spoločne na turnaje. Práve oni vo mne zapálili ohienok pre florbal, vtedy pre mňa ešte neznámy šport. Myslím, že keby nebolo ich, tak by som doteraz chodil hrávať len po nejakých partičkách.


Kedy v tebe skrslo rozhodnutie, že je čas skončiť. Kto bol prvý komu si to oznámil?

S touto myšlienkou som sa pohrával už po skončení minuloročnej sezóny, ale aj napriek zraneniam, túžba zahrať si ešte jeden rok v extralige bola silnejšia.

Myslím, že prvý komu som to v tíme oznámil bol môj brankársky kolega Dávid Vagaský. Masku ale nevešiam na klinec úplne, ak ma nominujú, rád si pôjdem zahrať Legendárnu ligu, aj za náš B tím, alebo prídem občas pomôcť A tímu, ak bude treba :)


Hovorí sa že hokejoví brankári žijú vo svojom svete, platí to aj o florbalových brankároch? Máš pred zápasom svoj rituál?

Určite áno, brankár v akomkoľvek športe žije vo svojom svete, ako inak by sme sa dobrovoľne stavali medzi hráčov a bránku? :) Verte mi, keď na vás ide Erik Slušný alebo Tomáš Kilik s florbalkou napriahnutou až po strop, nie je vám všetko jedno :)

V deň zápasu si pozriem zostrih najlepších brankárskych zákrokov z NHL a tesne pred začiatkom zápasu sa dohodnem s bránkou, aby mi trochu počas zápasu pomohla, čo sa aj veľakrát podarilo :)


S Davidom Vagaským ste tvorili dlhé roky brankársku dvojičku. Spolu ste to dotiahli až do extraligy. Ako by si Dávida charakterizoval a čo by si mu takto na diaľku odkázal?

Spolu sme spolu odchytali 8 sezón, počas ktorých sme sa jeden od druhého učili a snažili sa navzájom zlepšovať. Ako už aj povedal Dávid, medzi nami bola vždy zdravá konkurencia, čo bolo len dobre, lebo ani jeden z nás si nemohol dovoliť poľaviť počas sezóny. Vždy sme ale vedeli uznať kvality toho druhého a ak bolo treba, podporiť sa aj z lavičky. Dávid je presne typ brankára, akého Snipers k svojmu štýlu hry potrebuje - je výbušný, rýchly a, čo je dôležité, hráči sa na neho môžu spoľahnúť v situáciach, kedy potrebujú útočiť a nemyslieť toľko na obranu. Prajem mu veľa vydarených zápasov, ideálne titul so Snipers, aby sa mu vyhýbali zranenia a hlavne nech nezabudne, že presúvať sa nemá význam. :D


Ak by si mohol, čo by si zmenil v Snipers?

Chcel by som zmeniť prácu s mladými brankármi. Každému hráčovi sa hrá ľahšie, ak vie, že má za sebou brankára na ktorého sa môže spoľahnúť aj v ťažkých situáciach a to by som chcel dosiahnuť v každej kategórii Snipers. Môj cieľ je vytrénovať dvoch kvalitných brankárov v každej kategórii - viem na prvý pohľad nereálne, ale to bola aj predstava nášho tímu v extralige, pred 10 rokmi.


Tento rok si začal pracovať s mladými brankármi v Snipers, chceš v tom pokračovať?

Áno, veľmi rád by som v tom pokračoval a ak by bolo možné, chcel by som zaviesť pravidelné tréningy pre brankárov. V hlave mám veľa nápadov o ktorých sa chcem porozprávať s vedením klubu, ale brankári v Snipers sa majú určite na čo tešiť počas ďalšej sezóny.


Prezradíš nám niečo, čo o Tebe nevedia ani tvoji spoluhráči ?😉

Vo voľnom čase rád varím a vyjedám sladké. Aha, to s tým sladkým vlastne už vedia :)


Na záver sa Ti chcem v mene fanúšikov a priateľov Snipers poďakovať za vernosť a oddanosť klubu a takisto za všetko, čo si pre náš klub spravil.

Ďakujem a som rád, že som súčasťou takého skvelého kolektívu ako je Snipers.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon