do repre ma nepozvali, uvažujem nad Českom...

Ahoj Michal!

Máš za sebou sezónu v mužskom Áčku, ako ju hodnotíš ?

Sezónu hodnotím ako veľmi nevydarenú, čo sa týka našich výkonov na ihrisku a prístupe k tréningom. Pred sezónou sme mali veľké oči, čo sa nám vypomstilo, každopádne ju musíme zobrať ako ponaučenie do budúcna.


Ak by sa robili presné štatistiky ako v iných športoch asi by si patril k najvyťaženejším hráčom, navyše hrávaš aj juniorku, kde tiež patríš k ťahúňom, ako reaguje na túto záťaž telo?

Naštastie je moje telo na túto zátaž viac-menej zvyknuté a bralo to ako celosezónnu rutinu. Samozrejme, únava tam bola, ale veľmi mi pomohlo chodenie iba na mužské tréningy, čím som mal viac času na oddych.


Z pohľadu nezainteresovaného diváka sa mi zdalo, že si často "inde" ako ostatní a že tvoja forma ku koncu gradovala, citíl si to tak aj ty ?

Áno, ale myslím si, že to bolo spôsobené aj situáciou v tíme, keďže veľa hráčov nám vypadlo alebo skončilo, a preto som mal možnosť hrať čo najviac.Nemrzí ťa, že neprišla pozvánka do reprezentácie? Podľa nás minimálne do širšieho výberu patríš. Čo myslíš prečo je to tak ?

Áno, priznám sa, zamrzelo ma to. Na druhej strane ma to nakoplo ešte k väčšej snahe makať a byť čo najlepší. Každopádne, asi to tak má byť, mám ešte veľa času pred sebou, ciže dúfam, že v budúcnosti príde.


Ako ťa prijali chalani v mužskom kolektíve? Kto ti najviac pomohol v začiatkoch?

Chalani ma prijali super, od prvej chvíle sa nemám na čo sťažovať. Najviac mi pomohli určite Laco Hubáček, Tomáš Chvála, Martin "Kexo" Ciho a Mojmír Kešelák.


Nájdeš si čas aj na iné športy? Ktorému športu  by si sa venoval, ak by si nehral florbal ?

Áno, rád si zahrám futbal a asi hocijakému športu, čo by ma bavil, keďže šport milujem.


Čo by si odkázal mladým chalanom, aby sa raz dostali do tej pozície, ako si ty teraz ?

Nech makajú čo najviac, aj ked ich nikto nevidí a aby si stále šli za svojim, ale podľa mňa najdôležitejšie je nech ich florbal baví.


Ak by si mal možnosť prestúpiť do zahraničia ,kam by to bolo a prečo?

Tak, môj najväčší sen je dlhodobo hrať jednu z TOP 4 líg, pričom najlepšie by bolo Švédsko. Keď sa na to pozriem z reálneho hľadiska, tak by to bolo asi Česko.


Máš florbalový vzor? Ktorému  hráčovi Snipers si sa chcel podobať keď si ešte nehral za mužov a prečo?

Áno, konkrétne dvoch Emil Johansson a Alexander Rudd, tí dvaja sú úplne inde. Úprimne, zo Snipers som nikdy žiaden vzor nemal, chcel som byť sám sebou.


Vieme aká je v súčasnosti situácia, ako tráviš voľný čas bez tréningov?

Voľný čas využívam hlavne na oddych respektíve pozerám filmy/seriály a hrám sa hry :D


Ďakujem za rozhovor

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon