...do teraz ľutujem svoje puberťácke rozhodnutie...

Ahoj Pišy ( tak je to správne ).

Keďže mnohí ani nevedia, ako sa voláš krstným menom (Pavol), prezraď nám, ako si prišiel k svojej prezývke?

Prezývku mi vymyslel ešte velmi dávno, môj doterajší najväčší "homeboy", bola to situácia, kedy vlastne vznikol konflikt pri stolnotenisovom stole, myslim, že sme mali okolo 11 rokov. Tvrdé Y po Š viem, že je gramaticky nesprávne, chápem, že sa v hrobe obracajú slovenskí pravopisci, ale každý sme nejaká výnimka nie?


Môžeš porovnať florbal teraz a vtedy keď si začínal Ty?

Určite, velmi veľa vecí sa zmenilo, či už v pravidlách alebo celkovo v hernom systéme. Je vidieť, že kluby si dvajú viac záležať na svojich mladých talentoch, na ktorých sa neskôr na palubovke veľmi dobre pozerá.Začínal si ako útočník a obávaný strelec, postupne Ťa je stále viac vidieť v obrane. Čo myslíš čím to je?

Samozrejme, keď som začínal s florbalom, ako každý mladý chalan som chcel byť predsa útočník :D, nejako som sa vpredu párkrát ukázal, našiel som si svojich dalších 2 úžastnych komplicov a boli sme zrazu ako jedna myseľ s 3 možnosťami. Čo sa týka mojej súčasnej pozície v obrane, tak už som si na to viacmenej zvykol, som rád že môžem z obrany nahrať loptu schopnemu človeku, ktorý má vačšiu pravdepodobnosť zásahu, ako ja ;). Samozrejme, keď je príležitosť, tak sa s Adamom dohodneme, že pôjdem aj na centra alebo aj na krídlo, takže niesom stále len ako obránca :D


Hrávaš za B tím, ale tento rok vypomáhaš na "výnimku " aj v drese legiend Snipers Parents. Môžeš porovnať tieto dve ligy, resp.tímy?

Porovnávať to nemožem, medzi Legendami je to úplne iný "mindset" ako u nás v Béčku. Veľmi rád s nimi hrávam, je to úžasná partia rodičov našich mladých hráčov, som rád, že sa nájde tak veľa „tatinov“, čo si radi osladia život nejakým športom, nie to ešte ligou.


Spomínaš si na svoj prvý zápas v drese Snipers? Poprípade s kým si začínal?

Jasné, ako keby to bolo včera. Bol to priateľský zápas s Modrou v Modre, trénoval ma sám veľký Vladimir Roziak, postavil ma dopredu a ja som tam fukol 4 góly…. Kde sú tie časy.


Si jedným z trénerov mužskeho B tímu, čo by ste chceli budúcu sezónu zmeniť?

Myslím, že prvou vecou, na ktorej sa chceme dohodnúť, by bol další tréning. Predsa len máme ešte čo trénovať aby sme si vybojovali 1. miesto. Ďalej myslim nemáme nejaké podstatné zmeny v pláne, veľa sme toho porobili počas sezóny, myslim, že sme sa približili k systému, ktorý bude fungovať aj nasledujúcu sezónu.


Si vždy pozitívne naladený a usmiaty, rád si aj zavtipkuješ. Spomínaš si na nejakú úsmevnu historku v súvislosti s florbalom?

Jednu? Je ich veľmi veľa, či už to bolo z mládežnických kategorií alebo z terajšej dospelej kategórie. Či už to bolo na Prague Games alebo Hummel alebo ktorýkoľvek iný turnaj, srandy je vždy na rozdávanie :D


Nejaký čas Ťa na florbalových palubovkách nebolo vidieť, čo Ťa priviedlo späť?

Hej bolo to také to „puberťácke rozhodovanie“, do teraz to ľutujem, že som si dal takú „pauzu“… Započul som z pár strán, že sa bude tvoriť tým Snipers B, ja som len povedal, kde to mám podpísať. Vrátil som sa k tomu, čo ma bavilo vždy. Zo všetkych športov, ktorým som sa ako malé decko venoval mi florbalík prirástol k srdcu najviac :D.


Často Ťa vidieť aj na zápasoch Áčka, túto sezónu sa im nepodarilo dostať sa do playof, kde vidíš príčiny. Máš ambície zabojovať aj o Áčko alebo si spokojný s tým kde momentálne si?

Popravde, neviem kde sa stala chyba, chalani hrali vždy velmi dobre, keď podostávali prvé goly v zápasoch, tak to boli obvykle len, nepatrné chybičky… len tie nepatrné chybičky sa stali potom aj 4.-5 krát za sebou a to verím, že vtedy už je hráčova morálka trošku iná… ale ja to vnímam určite inak jako oni. Čo sa týka Áčka, určite by som rád dostal šancu si s chalanmi zahrať aj v Áčku, len na to ešte musim trošku zamakať :P


Venuješ sa ešte iným športom? Aké máš koníčky?

Popravde, som rád, že mám čas na florbal, neviem si predstaviť, že by som sa v súčasnosti venoval ešte niečomu inému :D


Ďakujem za rozhovor. 

Ďakujem aj ja. 

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon