...florbal je paródia na hokej s krátkou plastovou hokejkou...

Ahoj Zdenko.

Tento rok sa ti podarilo hrať za dva tímy. V legendárnej lige za Snipers Parents a za naše mužské béčko. Ako si to zvládal?

Ahojte,

Po pravde, niektoré nedele večer boli bolestivé, ale vždy som si povedal že som na ihrisku nechal všetko keď to bolí. Väčšinou sa nám víkendy striedali, takže keď nehralo Béčko, hrali Legendy. Boli myslím dva víkendy kedy sme odohrali dva zápasy za Béčko a zápas s Legendami. Niektoré zápasy som naopak kvôli Béčku v Legendách chýbal. Ale myslím že som sám prekvapený ako som to zvládal, predsa už nie som najmladší... 😊


Od futbalu k florbalu, prezraď nám, ako sa to udialo?

Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že raz budem hrať florbal tak ho vysmejem, pre mňa bol florbal paródia na hokej s krátkou plastovou hokejkou.

Celý život som hral futbal ku ktorému ma vždy úžasne viedli moji rodičia. S mojim bratom sme mu venovali veľa času, ale keď som začal pracovať na Slovensku ako šéfkuchár už nebolo toľko času cestovať do Brna. A k florbalu ma pritiahol tento klub a ľudia v ňom.Keď sa zakladal "projekt" Snipers Parents myslel si si, že to zájde až tak ďaleko?

Mám na mysli tréningy, liga, zlepšovanie sa...

Je to úžasný projekt a som rád, že toho môžem byť súčasťou, aj keď som prišiel medzi poslednými. Všetci sme tam naozaj nadšenci a väčšina z nás začala s florbalom vďaka našim deťom, ktoré hrajú v mládežnických  kategóriách u niektorých už aj medzi dospelými.

Účasť a poctivosť na tréningoch, všetci sa neskutočne posunuli a to je vidieť aj v legendárnej lige, kde si trúfnem povedať, že sme už pre všetkých rovnocenným súperom a treba s nami rátať.

Myslím že pomohlo i spojenie niektorých tréningov s Béčkom. A hlavne utužovanie kolektívu aj mimo ihriska, hlavne kvalitná letná príprava.


Je o tebe známe že si veľký srdciar. Ako vznikla tvoja láska k florbalu a takisto aj ku klubu Snipers?

Ako som spomínal hrajú tu naše deti, a pre nášho Tomáša som chcel byť malou motiváciu. Na zápasoch a turnajoch so Snipers Parents sa stretávame na tribúne aj mimo nej a vznikla naozaj Snipers rodina. A to, ako tento klub napreduje a vďaka ľudom, ako sú Peťo Pauhof, Vlado Roziak, Tomáš Chvála a všetci moji spoluhráči z ihriska aj z tribúny, sa naozaj Snipers a florbal dostali do môjho srdca a verím, že to bude stále tak a určite aj silnejšie.


Môžeš porovnať rozdiel medzi mužmi B a legendami?

Rozdiel je len vo veku... Chlapci z Béčka na sebe budú musieť ešte veľa pracovať, aby raz mohli hrať za Legendy. 😉


Minulú sezónu si patril aj k oporám na tribúne keď vás spolu s Pyxom bolo často počuť až pred halu 😉.Tento rok to až tak neplatilo. Prečo?

Ten dôvod bol čas. Pretože ma Adam, tréner Béčka, oslovil aby som hral za "B" mužov, trávil som viac času na ihrisku. Ďalší dôvod je, že pre mňa bude rodina vždy na prvom mieste a chcem jej venovať všetok svoj voľný čas. Pyxo takisto pomáhal ako asistent Tomášovi pri troch kategóriach, takže nebolo toľko času chalanov podporiť na tribúne, ale verím, že im to chýbalo, pretože atmosféru, ktorú sme všetci na tribúne dokázali vytvoriť nám môžu závidieť extraligové kluby nielen na Slovensku.


Pre neznalých pripomeniem, že síce žiješ na Slovensku, ale si českej národnosti. Komu držíš v športe? Cítiš sa viac čechom alebo slovákom?

Ešte to trošku upravím, české mam občianstvo, ale národnosť Moravskú 😉, vždy som mal ku Slovensku kladný vzťah, možno práve preto som tu. Keď sú vzájomné zápasy je atmosféra aj doma napätá, ale keď Česi niekde vypadnú a Slováci pokračujú, vždy pamätám na to, že v rodnom liste mám Československo. A samozrejme Kométa Brno, FC Soběšice a hlavne ... Daj Snipers gól...


Tvojím koníčkom a zároveň prácou je varenie. Je nejaké jedlo ktoré nemáš rád a ani ho nevaríš?

Myslím že také jedlo nie je. Najradšej mám poctivú staro Československú kuchyňu, guláš v kotlíku v kruhu dobrých ľudí. Ale ak mám vybrať niečo, čo nevyhľadávam, je to Granadier. Príloha s prílohou...  to je ako ananás na pizzu...


Nestáva sa často, aby mal niekto v tvojom veku premiéru v ligovom zápase. Ako si na to spomínaš. Kto z hráčov "Béčka" ti najviac pomohol v začiatkoch?

Určite je niekto, kto hrá florbal rok a pól. Keď ma Adam oslovil bola to pre mňa obrovská výzva, veľká zodpovednosť to chalanom nekaziť a byť na striedačke pripravený zakročiť keď bude treba. A dnes musím povedať, že to pre mňa bol neskutočný zážitok a česť v tomto mužstve s týmito chalanmi hrať. Ani vo sne by mi nenapadlo, že budem hrať so Zemom v prvej päťke a už vôbec nie, že dám aj nejaký gól, a že nazbieram až 7 bodov. Prvý zápas bol asi najhorší začiatok, výprask od víťaza súťaže Capitolu 20:7... Pomáhali mi úplne všetci, a chcem im poďakovať, ako ma zobrali medzi seba, sú to všetci výborní hráči a skvelí ľudia. Radili mi ako sa postaviť, ako a kam prihrať, zo začiatku asi najviac Adam, Zemo, Majo, Jano, Maťo, Pišy, Hrici, Domino, ale aj mladí chalani ako Samo, Matej, no proste všetci do jedného a ja som sa za to na ihrisku snažil nechať aj dušu. A ďakujem im za to. Mimochodom majú u mňa ešte 2 guláše s vyplazeným jazykom.  A vďaka patrí aj trénerovi Legiend Peťovi Pauhofovi, že ma uvoľnil pre Béčko a hlavne mojej Karinke, ktorá musela viac času tráviť sama alebo na tribúne.


Na záver ťažšia otázka. Máš možnosť využiť tento priestor a môžeš niečo povedať čo máš na srdci. Využiješ ju?

Verím že toto ťažké obdobie sa čoskoro skončí a všetci ho hlavne v zdraví prečkáme a budeme sa môcť spolu zasa stretnúť pri florbale, guláši, pivečku a hlavne, že si spolu budeme môcť štrngnúť na zdravie mojej dcérky Ellušky, ktorú teraz moja Karinka nosí pod srdiečkom a každým dňom príde na svet a naša Snipers rodina sa rozrastie. Malinký Snipers dres aj hokejka jej určite pristanú.

Ďakujem za možnosť sa s vami podeliť o moje pocity.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon