Funguje to tu na úrovni Bangladéšu...

Sezóna mužov "A" je za nami, hodnotenie Vlada hráča?

Túto sezónu som mal v klube väčšie množstvo povinností, čo mi nedovolovalo venovať sa mojej role hráča tak na plno, ako tomu bolo v minulosti, čo ma veľmi mrzelo. Napriek tomu myslím, že som odohral celkom dobrú sezónu, ale s radosťou by som to vymenil za lepší tímový úspech.


Hodnotenie Vlada ako prezidenta klubu?

Sezóna začala výborne skvelou prípravou, sústredením, víťazstvom na SFC, bohužial sa nám to absolutne nepodarilo preniesť do ligy a potom sa to na nás strašne valilo. Ľudia okolo športu sú však na slovensku strašne netrpezlivý. Treba si uvedomiť, že všetky tímy, ktoré nás v tabuľke predbehli majú minimálne 6 ročne skúsenosti s extraligou (drtivá väčšina aj 15 ročné) a všetky tie skúsenosti, úspechy aj pády už majú za sebou a my to nedoženieme zo dňa na deň. V športe všetko trvá nejaký čas a najťažšie zo všetkého je "zostať pri tom" a v tomto sme úplne zlyhali.


Predsezónne ciele ste zdá sa nenaplnili ,chystáte nejaké zmeny?

Samozrejme si musíme k tomu s tímom sadnúť a všetko dôkladne vyhodnotiť. Ja osobne si myslím, že problém nastal v tom, že niektorí hráči boli "premotivovaný" a videli sa už druhú sezónu vo finále, zatiaľ čo niektorí boli "pod-motivovaný" a minuloročná účasť v play-off ich akokeby nasýtila. Ani jeden z prístupov nieje dobrý a navyše to vytváralo vnútorný konflikt. My sa musíme vrátiť k úplnym základom. Nájsť odhodlaných hráčov, makať na tréningoch a ísť od zápasu k zápasu. Nieje to žiadna veda, ale je to ťažšie ako to znie :)Ku koncu súťaže  ste bojovali aj s počtom hráčov na zápas, čím to bolo spôsobené?

Sám nedokážem ukázať prstom na jednu vec. Bolo to asi také individuálne u niektorých malý záujem o florbal a tím, zranenia, pretrénovanie, práca, prípadne chuť stať sa v polke sezóny brankárom.


Čo ťa v sezóne najviac potešilo, naopak čo ťa najviac zarmútilo?

Zarmútilo ma, že sme sezónu nedobojovali všetci spolu ako jeden tím. Veril som, že máme tím s dostatočnou mentálnou silou aby sme sa dokázali zakusnúť aj keď sa nedarí a prekonať frustráciu. Čiže mrzí ma, že som sa mýlil a zvládla to len hŕstka z tímu.

Na druhú stranu ma teší každý jeden čo bojoval do konca lebo s každým jedným odchodom boĺ ten boj ťažší a ťažší a presne sa ukázalo naše jadro tímu. Taktiež tešia výkony Miška Bujnu a nováčikov v kádri Maťa Kupca a Peťa Pempeka, ktorý sa skvelo začlenili a verím, že ako tím dostaneme pre nich šancu na reparát.


Túto sezónu sa klub rozrástol o viacero mládežnických družstiev, nie všetky spojenia však dopadli podľa predstáv vedenia.Tvoj názor na túto "problematiku"?

Asi hneď od začiatku som bol príliš dôverčivý a niektoré veci sa mali nastaviť striktnejšie a pod väčším dohladom. Mali sme si aj ovela lepšie zistiť hneď od začiatku na čom vlastne sme. Keď máte zlé základy, ťažko postavíte kvalitnú stavbu a počas sezóny sme potom už museli len "plátať". Myslím si, že teraz už máme ovela lepšiu predstavu o situácii, hráčoch aj komunikacii s rodičmi. Chalanom, ktorí prišli a chcú makať sa snažíme poskytúť čo najlepšie tréningové podmienky a v tom budeme pokračovať aj do budúcna.


Čo by si chcel v klube zmeniť ale nedarí sa ti to?

Teraz sa trošku opustím :). To čo chce najväčšiu zmenu nie len u nás, nie len vo florbale, ale v celom slovenskom športe je profesionalizácia. Snáď nikoho neurazím, ale stáčí si prečitať akýkoľvek članok o slovenskom športe a zistíte, že to tu funguje na úrovni Bangladéšu. To, že na Slovensku vôbec existuje šport ako taký, je len vďaka zopár filantropom, ktorý tomu obetujú všetko a za odmenu si vyslúžia krčmové urážky a posmešky. Týmto by som rád zložil klobúčik a poďakoval každému človeku, ktorý pracuje v slovenskom športe. Na klubovej úrovni to vyzerá tak, že zopár ľudí sa musí starať od trénovania cez administratívu až po pridávania príspevkov na stránku a aj to popri bežnej práci a keď sa aj snažíte rozšíť svoj tím, väčšinou to človek do dvoch mesiacov návalu roboty vzdá. Toto je obrovská zmena, ktorú potrebuje celý slovenský šport. Nadviažem teraz na úvod rozhovoru, že musíme pri tom proste všetci zostať a byť trpezlivý a búchať hlavou do steny (systému) až kým ju nezlomíme alebo nás niekto nebude počuť


V extraligovom "Áčku " si ako hráč skončil, aké sú tvoje ďalšie florbalové plány?

Ja florbal milujem a samozrejme sa ho nejdem vzdať a stále plánujem hrávať za naše B-čko, kde mám kopec bývalých odchovancov a kamarátov. Vzhladom k veku som si už vyslúžil aj nomináciu medzi legendy :D. Nevylučujem ani to, že ak chalanom náhodou niekto bude chýbať do počtu a budú ma chcieť, že by som ešte zopár striedaní v extralige pobehal. Stále plánujem pôsobiť ako tréner a rád by som zostal aj v kontakte s A-tímom, ale či a akou formou to bude ešte sám neviem. Určite sa necítim na to prebrať A-tím ako hlavný tréner kedže jeden z dôvodov prečo som svoje pôsobenie ukončil je práve oddych od každodenného ponocovania v halách.


S extraligovou palubovkou si sa rozlúčil v poslednom zápase s mestským rivalom ŠK Lido, chystáš aj nejakú oficiálnu rozlúčku?

Po toľkých rokoch je lúčenie náročné a rozmýšlal som, že napíšem nejaký srdcervúci članok, ale neviem sa k tomu dokopať :D. Uvidíme, či sa nám podarí niečo zaujímavé v tíme vymyslieť :)


Na záver sa ti chcem zo srdca v mene hráčov, fanúšikov a priateľov klubu poďakovať za všetko, čo si pre klub spravil a vybudoval.

Ďakujem a veľmi si to cením. Každé pekné slovo je to, prečo to všetci robíme a čo nás drží nad vodou :)

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon