...hráči nižšieho vzrastu tak, ako aj ja, sú špičkoví hráči...

Ahoj Jakub 

Máš za sebou skvelú sezónu, spokojnosť?

Čo sa týka juniorov, tak určite áno. Myslím, že tento rok, aj napriek celkom mladej zostave, sme mali veľmi kvalitný tím a umiestnenie na štvrtom mieste po základnej časti je veľmi pekné. V playoff sme doma odohrali veľmi dobré zápasy, o to viac mrzia dve tesné prehry v Košiciach. Uvidíme, ako to dopadne s dohratím playoff, ale keby sa to náhodou dohrá a dostaneme sa do semifinále alebo aj daľej, bol by som úplne spokojný. A čo sa týka mužskej sezóny, tak tam som neodohral väčšiu časť sezóny, ale prehry vždy zamrzia. Napriek tomu som rád, že som si mohol vyskúšať aj túto súťaž.

Vo "svojej" juniorskej kategórii si patril k oporám a takisto si odohral celkom slušnú porciu zápasov aj v mužskom Áčku. Aký je z tvojho pohľadu najväčší rozdiel medzi týmito dvoma súťažami?

Najväčšími rozdielmi sú určite tempo hry a kvalita súperov. Hrá sa viac do tela a skoro každá chyba je potrestaná gólom alebo aspoň prečíslením. Našťastie juniori a muži hrajú dosť podobný systém, takže v tomto to až taký rozdiel nebol.Do Snipers si prestúpil z Florpéda. Čo Ťa najviac prekvapilo v Snipers? Čo bolo iné ako v tvojom materskom klube?

Najväčšie rozdiely som videl v kvalite a prístupu k tréningom, ale aj celkovou kvalitou mužstva. Vo Florpéde nebol dostatok kvalitných hráčov a aj tí postupne poodchádzali, takže bolo veľmi zložité poskladať nejaký kvalitný stabilný tím.

Kto Ti najviac pomohol adaptovať sa u nás v Snipers?

Z Florpéda nás sem prestúpilo naraz hneď niekoľko, takže nebolo až tak ťažké sa adaptovať. Ale ešte predtým, keď som bol „sám“ so Snipers na nejakých turnajoch, tak mi najviach pomohli asi Matej Šefranko, Miro Bukviš, Mišo Bujna a Korďo.

Máš svoj obľúbený sportový tím a športový vzor?

Som fanúšikom New York Rangers, aj keď v posledných rokoch mi moc radosti neprinášajú, moje vzory sú Mats Zuccarello a legendárna 26ka Martin St.Luis, pretože obaja sú celkom nižšieho vzrastu tak, ako aj ja a aj tak sú špičkoví hráči. Vo florbale vzory moc nemám, okrem Petra Stellera :D.

Ako Ťa v mužoch prijali do kolektívu? S kým a prečo si najviac rozumieš?

Myslím, že ma prijali celkom v pohode. Skoro všetky zápasy, na ktorých som bol, som odohral celé tak dúfam, že som si získal ich dôveru. Najviac som si sadol asi s Mišom Kollerom a Lacom Hubačkom.

V juniorke túto sezónu končíš, budeš hrať už len za mužov. Je známe, že maju tvrdú, ale kvalitnú letnú prípravu. Tešíš sa?

Letnú prípravu s mužmi sme my juniori absolvovali už aj minulé roky, takže viem o čo celkom ide. A či sa teším? Ťažko povedať :D. Po tejto karanténe bude na nejakú dobu asi každý pobyt vonku alebo s ľuďmi celkom príjemný.

Kde sa florbalovo vidíš o také tri roky?

Na túto otázku sa ťažko odpovedá, keďže sám netuším, kde sa vidím o 3 roky celkovo. Ale rád by som ešte pár rokov hrával.

Ako prežívaš toto neflorbalové obdobie? Ako sa udržuješ v kondícii?

Pozerám seriály, robím veci do školy alebo hrávam nhlku na xboxe. Snažím sa ale nájsť si aj nejaký čas na dribling s hokejkou alebo cvičenie, aby som nevyšiel úplne z kondície.

Ďakujem za rozhovor.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon