JEX má za sebou prvú polovicu sezóny, ako ju vidia kapitáni ?


Naši juniori majú za sebou prvú polovicu základnej časti v juniorskej extralige, kde odohrali 9 zápasov, po ktorých figurujú na 5. mieste so ziskom 15 bodov za 5 víťazstiev a 4 prehry. V individuálných štatistikách družstva ťahá družstvo dvojica Kordík s 23 bodmi (6+17) a Steller s 21 bodmi (16+5), výborne sa drží, stále len starší žiak, Marko Kelbel, ktorý sa predstavil v 7 zápasoch a pripísal si 10 bodov za 5 gólov a 5 asistencií. Ako je vidno v individuálnych štatistikách, družstvo prešlo pred sezónou prestavbou a skúsených hráčov dopĺňajú dorastenci a starší žiaci, ktorí dokazujú v každom zápase, že nie sú len do počtu. Novinkou v družstve je aj rola kapitána, družstvo si pred sezónou zvolilo Mateja Šefranka, pre ktorého to je už 5. sezóna v juniorskej extralige, pri jeho neúčasti preberá kapitánsku pásku Miroslav Bukviš. Oboch sme vyspovedali.


Miro Bukviš


Ako hodnotíš prvú polovicu základnej časti ?

Prvú polovicu sezóny hodnotím z časti pozitívne, nakoľko zatiaľ spĺňame hlavne ciele, ktoré sme si dali do sezóny, ale z časti aj negatívne, pretože sme zlyhali v situáciách, ktoré nás mohli posunúť ešte vyššie.


Družstvo prešlo obmenou oproti minulej sezóne, ako by si zhodnotil súčasné družstvo?

Súčasné družstvo má v prvom rade obrovský potenciál a svoju kvalitu. Hrajú tu zväčša chalani, ktorí vekom ešte nepatria do juniorky a zbierajú veľa skúseností.


Čo zlepšiť do druhej polovice sezóny?

Dôležité je pokračovať v nasadení na tréningoch a dochádzke. Treba ďalej makať a prídu ešte lepšie výsledky.


Matej Šefranko


V tejto sezóne si Ťa chalani zvolili za kapitána, ako sa cítiš v tejto novej úlohe?

Je to pre mňa niečo nové, ale cítim sa v tejto roli veľmi dobre. Skrz túto pozíciu v tíme ma florbal skutočne baví aj keď nechytám a som práve na striedačke a môžem mladým odovzdať nejaké skúsenosti, čo som doposiaľ nazbieral.


Je to pre teba už 5. sezóna v JEX, čím sa radíš k najskúsenejším hráčom družstva, pravdepodobne aj celej ligy. Ktorá sezóna v JEX pre Teba bola najpamätnejšia?

Na všetky sezóny v JEX spomínam veľmi dobre, vždy sa dokázal utvoriť super kolektív. Ale najpamätnejšou je pre mňa asi sezóna 2016/17, kedy sme získali bronz.


Rovnako otázka, ako pre tvojho kolegu Mira Bukviša, ktorý preberá kapitánsku pásku, keď chýbaš. Ako hodnotíš prvú polovicu základnej časti? A čo by si chcel zlepšiť do druhej polovice základnej časti?

Doterajšia sezóna sa vyvíja pre nás nad moje očakávania, ak mám byť úprimný. Máme veľmi veľa chalanov, pre ktorých je toto prvá sezóna v JEX. Pochopiteľne je teda niekedy citeľné, že tie skúsenosti chýbajú. Ale všetci mladí sa chytili veľmi dobre, makajú, chcú a napredujeme. Čo by som chcel zlepšiť? Chcem, aby chalani pri hre viac premýšľali a neboli takí unáhlení. Často sa, ako hovorí jeden velikán MMA, osprostíme a nezmyselne beháme hore-dole. To nie je štýl hry, ktorým sa chceme prezentovať.


0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon