Kapitola sama o sebe je Michal Bujna.....

Druhá extraligová sezóna skončila akosi priskoro ,môžeš nám ju v krátkosti zhodnotiť z tvojho pohľadu?

Tak sezóna určite nebola ideálna, na tom sa asi zhodneme všetci. Cieľ bol postup do Play Off, čo sa nepodarilo. Treba však bohužiaľ povedať, že naše umiestnenie presne odzrkadľuje naše výkony. Aj napriek tomu, že táto sezóna dopadla ako dopadla sa z nej budem snažiť poučiť a zobrať len to pozitívne. Verím, že podobne to zoberú aj ostatní hráči a v ďalších sezónach, počnúc tou nasledujúcou sa vrátime oveľa silnejší.


Kedy ste podľa teba stratili šancu na playoff?

Reálnu šancu na Play Off sme stratili zrejme v období na prelome mesiacov december/január, kedy nám z kádra okrem rôznych zranení vypadlo, z pre mňa nepochopiteľných až absurdných dôvodov, niekoľko hráčov a mali sme tak k dispozícií veľmi obmedzený káder."Zozadu" z  pohľadu brankára. V čom bol najväčší rozdiel oproti minulej sezóne?

Minulú sezónu nás zdobil široký káder a aktívna hra vo vysokom tempe. Tým sme sa prezentovali aj v úvode tejto sezóny, no akonáhle nám z kádra vypadlo niekoľko hráčov, neboli sme v tom schopní pokračovať či už na tréningoch alebo zápasoch. Okrem toho nám citeľne klesla efektivita v útoku, čo sa asi najviac odzrkadlilo na presilových hrách, ktorých sme premenili minimum. Taktiež si myslím, že viacero hráčov z tých, ktorí boli k dispozícií, hrali pod svoje možnosti a nepodávali výkony, na ktoré sme pri nich zvyknutí.


Ty si známy tým že ťa vedia diváci  "vyhecovať" k lepším výkonom. Divákov tento rok ubudlo. Čo myslíš prečo?

Naši fanúšikovia mi na zápasoch naozaj chýbali. Dôvod prečo ich bolo menej je ale jednoznačný, a to naša predvedená hra a výkony. Môžeme divákov lákať na akékoľvek darčeky, sútaže či iné marketingové aktivity, no keď nebudeme predvádzať adekvátne výkony na ihrisku, len ťažko si ich počet udržíme či zvýšime. Druhým dôvodom je už klasicky to, že mnoho zápasov sme museli hrať v Záhorskej Bystrici a nie v našej domácej hale. Každopádne aj napriek tomu som bol viac krát veľmi milo prekvapený, koľko divákov si našlo cestu na niektoré naše zápasy aj napriek našim výkonom, za čo im patrí veľká vďaka.


Čo ťa najviac na mužstve, okrem umiestnenia mrzí, naopak, čo ťa najviac teší?

Viac ako samotné umiestnenie ma mrzí spôsob akým sme hrali a akým dopadli niektoré zápasy. Keby nám zápasy a Play Off ušli iba tesne a bili by sme sa o postup do posledného kola s vedomím, že do toho dali všetci maximum, určite by sa sezóna hodnotila inak. Najviac ma však mrzí, že túto sezónu a neúspech si "odskákali" ľudia, ktorí jej obetovali najviac na čele s našim trénerom, ľudia, ktorí si to zaslúžili najmenej. Na druhej strane ma teší zapracovanie ďalších mladých hráčov, ktorí sa stali pevnou súčasťou "A" tímu na čele s Jakubom Madunickým či Peťom Pempekom, ktorý k nám prišiel v lete. Kapitola sama o sebe je Michal Bujna, ktorý sa vo svojej druhej sezóne v mužoch vypracoval na jedného z najväčších lídrov tímu na ihrisku aj mimo neho. Verím, že všetci mladí hráči v klube si budú brať príklad práve z neho.


Tvoj dlhoročný parťák Roman Kodaj v "Áčku" skončil ,ako si túto správu prijal a čo by si mu odkázal?

To že Kody skončí som vedel už nejaký čas. Je snáď jasné, že bude v šatni chýbať. S Kodym sme bok po boku odchytali skvelých 8 sezón, počas ktorých sme Snipers dostali z najnižšej ligy až do Play Off Extraligy.

Neviem, či sa na Slovensku môže nejaká brankárska dvojica pochváliť niečím podobným. Medzi nami bola vždy zdravá konkurencia, no navzájom sme sa celý čas podporovali. Za tých 8 rokov sa popri nás vystriedalo veľké množstvo brankárov, no nejakým zázračným spôsobom sme vždy zostali len my dvaja :D Sám som zvedavý aké to bude teraz bez neho. A čo by som mu odkázal? Snáď len nech si užije život bez zranení, plný gulášov a nečakaných návštev :).


Ako sa počas sezóny chytalo tebe osobne?

Na samotných zápasoch sa mi nechytalo zle, no so svojími výkonmi určite spokojný nie som. Predsa len skončili sme na 10. mieste. Mal by som byť jeden z lídrov tímu, no v kľúčových zápasoch sa mi pre chalanov nepodarilo vychytať víťazstvo, čo ma veľmi mrzí. Ako som už ale spomínal, túto sezónu beriem ako veľké ponaučenie a motiváciu do tých ďalších. Verím, že podobne to pojme aj zbytok tímu.


Čo podľa teba treba urobiť inak aby sme v tretej sezóne boli úspešnejší?

V prvom rade si treba uvedomiť, že za neúspech môžeme len my hráči. Nie tréner, nie vedenie ani nikto iný. Určite bude treba rozšíriť náš káder a stavať tím na hráčoch, ktorí tomu sú ochotní obetovať maximum. Ako som už spomínal, budúcnosť je svetlá a nikde nie je napísane, že napríklad budúci rok nemôžeme hrať semifinále. Je to len na nás.


Tvoj najkrajší florbalový sen? Kľudne preháňaj 😉

Asi najľahšia otázka zo všetkých. Vyhrať titul so Snipers pred domácimi fanúšikmi. Dotiahnuť to z regionálnej ligy až na samotný vrchol. Ak sa podarí niečo navyše, to bude len bonus :)


Ďakujem

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon