...Lili ma na ihrisku usmerňuje doteraz...

Ahoj Sima.

Keby sa v klube Snipers udeľoval titul skokan roka, asi by si bezkonkurenčne vyhrala, keďže florbalu sa súťažne venuješ sotva rok.Dobrý pocit?

Určite je to dobrý pocit aj keď som nevedela do čoho idem a mala som z toho celkom zmiešané pocity na začiatku. Nakoniec som rada že som sa nato dala. Svojimi výkonmi si sa prepracovala do prvej údernej formácie a v sezóne si v 15tich zápasoch dosiahla skvelých 25 bodov. Aj keď florbal je kolektívny šport, takéto individuálne štatistiky na prvú sezónu sú fantastické čísla. Spokojnosť? Na začiatku sezóny bolo mojim cieľom držať krok, keďže to celé bolo pre mňa nové. Myslím, že je to fajn začiatok, ale ako si povedal, florbal je kolektívny šport a bez báb by sa mi to nepodarilo.


Prezraď nám, ako si sa dostala k florbalu a do nášho klubu a tiež, ako ťa prijali baby do novovznikajúceho kolektívu. Kto ti najviac pomohol v začiatkoch? K florbalu som sa dostala v podstate náhodou. Na školskom turnaji ma medzi zápasmi oslovil Peťo Pauhof, či by som to nechcela skúsiť. Spomínal, že sa bude vytvárať nový ženský tím a celkom ma to zaujalo. No po zápase som si zabudla vypýtať naňho kontakt. Postupne som to vypustila z hlavy. Neskôr mi Peťo zrazu zavolal, že jeho ponuka stále platí a či by som to nechcela skúsiť. Som rada, že to so mnou nevzdal. Aj napriek tomu, že sa viaceré baby poznali sme sa od začiatku bavili všetci spoločne a nálada bola naozaj dobrá. Baby sú skúsené vedia čo majú robiť, ja som väčšinou tá stratená, ale vždy mi to nejak vysvetlia. Najviac mi pomohli samozrejme baby z mojej 5-ky. Ema ma učila lepšie strielať, Kamila stavať sa na buly, Zuzka mi radila v útoku a Lili ma na ihrisku usmerňuje doteraz. Zdá sa, že florbal ťa definitívne "zhltol", akému športu si sa venovala predtým? Čím to je, že momentálne je florbal Nr.1? Vystriedala som veľa športov, ktorým som sa dlhšie venovala. Získal si ma najmä basketbal, ktorý som hrala 4 roky z čoho si veľa ľudí robí srandu, keďže som pomerne malá. No a v určitej miere sa mu stále venujem. Momentálne pôsobím ako asistent trénera v BKM Petržalka a pomáham s tréningami. Tesne pred florbalom som sa dva roky venovala futbalu, ale potrebovala som častejšie striedať, čo nebolo možné a aj vďaka tomu som vedela, že budem musieť opäť skúsiť niečo iné. Nakoniec vyhral florbal a už sa nechystám meniť. Na drese nosíš číslo trinásť. Pre niekoho nešťastné. Prečo toto číslo? Číslo trinásť obliekam už dlho. Je to moje obľúbené číslo a tak isto aj obľúbené číslo môjho tatka. Nosí nám šťastie. Zároveň aj moje veľké vzory nosia toto číslo, takže mám jasno. Prenechala som ho iba raz a aj to pre mňa veľmi dôležitej osobe.

Aké sú tvoje dobré vlastnosti a naopak aké by si chcela na sebe zmeniť? Medzi moje dobré vlastnosti na ihrisku radím súťaživosť a bojovnosť a naopak niekedy viem byť až moc výbušná, čo nie je až tak dobré.

Bývaš pred zápasom nervózna? Ak áno, ako odbúravaš stres? Máš nejaký predzápasový rituál? Prekvapivo ani nie, ale stres väčšinou odbúravam nejakou dobrou hudbou. Rituál mám, aj keď možno trochu netradičný. Vždy nastúpim do zápasu s olepenými prstami. Zvykla som si nato keď som ich mala narazené a nejakym spôsobom ma to ukludňuje a nešmýka sa mi hokejka.

Keďže florbal hraješ pomerne krátko, určite ťa v začiatkoch prekvapili niektoré špefické pravidlá. Zvykla si si už na všetko?

Myslím že áno, ale ešte stále ma niektoré veci vedia prekvapiť. Ste pomerne nový kolektív, napriek tomu ste už toho určite zažili dosť. Ak si spomenieš, prezraď nám nejakú úsmevnú príhodu? O naše vtipné príhody sa väčšinou stará Maja Kapustová aka. Kapusta a Mucha v jednej osobe, ktorá vie zadeliť naozaj neskutočné veci, či už pre pobavenie alebo motiváciu, takže u mňa je ona taká úsmevná príhoda. Zápasy bez nej pociťujeme poklesom dobrej nálady.

Určite sa tešíš na novú sezónu, ktorej ale predchádza letná príprava. Obľubená alebo nie?😉 Letnú prípravu vnímam ako nakopnutie pred novou sezónou. Určite nebudeme vládať, ale patrí to k tomu.

Ďakujem za rozhovor a prajem úspešnú sezónu.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon