"Mal som chuť so všetkým skončiť a odísť..."

Druhá súťažná sezóna v Extralige mužov, desiate miesto. Poprosím ťa o krátke zhodnotenie:

Túto súťažnú sezónu hodnotím, zatiaľ za najťažšiu v mojej 13 ročnej trénerskej praxi. Zažil som v nej viac sklamaní, ako potešení, nie raz som mal chuť so všetkým skončiť a odísť. Povedal som si však, že len zbabelci sa vzdajú v ťažkých chvíľach a ja som nikdy zbabelcom nebol. Celkové 10. miesto je však absolútne adekvátne tomu, čo naše družstvo predvádzalo na súťažných zápasoch, alebo na tréningových jednotkách. Viac sme si bohužiaľ nezaslúžili...


Hovorí sa, že druhá súťažná sezóna je pre nováčika najťažšia, je to tak?

To neviem posúdiť, ale zrejme to tak bude, nakoľko druhá súťažná sezóna v Extralige mužov bola diametrálne odlišná ako naša úvodná.


Kde vidíš príčiny, že ste nedokázali zabojovať o Play-off?

Príčiny vidím v tom, že florbal je stále amatérskym športom a väčšina hráčov to berie len ako akýsi doplnok v ich živote. Pre takýchto ľudí florbal nepredstavuje prioritu a nedokážu mu dať toľko, koľko by bolo potrebné k dosiahnutiu významného úspechu na Slovensku. V tejto súťažnej sezóne bolo zlomové obdobie na prelome rokov. Toto obdobie bolo poznačené zraneniami, chorobami, pracovnou vyťaženosťou, skúškovým obdobím, nechuťou z výsledkov a podobne. Tu sa tá celá súťažná sezóna zlomila a pár hráčov to proste nezvládlo a prestali sa zúčastňovať tréningov, prípadne aj súťažných zápasov.


Minulú súťažnú sezónu Vás zdobili skvelé tretie tretiny, tento rok to bolo práve naopak, čo myslíš, prečo to tak bolo?

Minulý rok sme zvládali v súťažných zápasoch tretie tretiny hlavne z dôvodu, že sme neustále hrali na tri pätky, ktoré vo vysokom tempe aj absolvovali tréningový proces a teda sme boli zvyknutí na vysokú kondičnú náročnosť zápasu a v rozhodujúcich chvíľach sme vedeli učiniť správne rozhodnutia. Túto súťažnú sezónu, hlavne v úvode roka sme bojovali najmä s nízkou účasťou na tréningoch, ktorého sa zúčastňovalo pravidelne len 6-7 hráčov, ostatní sa neustále svojou účasťou nepravidelne točili. Druhú polovicu tejto súťažnej sezóny sme sa niekedy obávali, či sme schopní nastúpiť v minimálnom požadovanom počte.


Najväčšie negatíva a naopak najväčšie pozitíva súťažnej sezóny?

Som typ človeka, ktorý niekedy povie veci, ktoré výrazne môžu druhému ublížiť, aj keď to nie je mojím primárnym úmyslom. Vzhľadom na tento fakt sa o negatívach tejto súťažnej sezóny porozprávam len s vedením klubu Snipers Bratislava. Ako najväčšie pozitíva tejto súťažnej sezóny považujem opätovné zapojenie nových mladých hráčov do A družstva mužov.


Je niekto, kto ťa vyslovene sklamal a niekto, kto ťa prekvapil progresom?

Nemyslím si, že tieto veci patria na verejnosť, ale dovolím si tvrdiť, že môj pohľad na najväčšie sklamania tejto sezóny bude totožný s väčšinou pohľadov fanúšikov Snipers Bratislava. To isté platí aj o najväčšom progrese.


Budeš pri družstve mužov pôsobiť aj budúcu sezónu?

Toto nie je otázka na mňa, ale na vedenie klubu Snipers Bratislava. Ja nie som naturálny „snajperák“, ale len ďalší východniar, ktorý prišiel okupovať Bratislavu, preto nie som nijako viazaný na tento športový klub. Je mi však veľkou cťou byť jeho súčasťou a stále som presvedčený, že klub Snipers Bratislava patrí medzi najlepšie florbalové kluby na Slovensku.

K trénerskému obsadeniu A družstva mužov len to, že budúci tréner A družstva mužov môže byť aj Vladimír Roziak, ktorý túto súťažnú sezónu ukončil svoje pôsobenie v A družstve mužov. Nie raz som počul šumy, že moje ustanovenie na post hlavného trénera A družstva mužov je len z toho dôvodu, že Vladimír Roziak je ešte stále aktívnym hráčom. Ak by to nakoniec aj tak bolo, prajem mu veľa úspechov a pevné nervy.


Čo treba urobiť, aby bola budúca súťažná sezóna úspešnejšia, ako tá minulá?

Toto je otázka možno na budúceho trénera A družstva mužov, ale ak by som ním bol naďalej ja, určite by som začal stavať družstvo viac na mladých hráčoch z juniorky, prípadne z dorastu, resp. na hráčoch, pre ktorých je florbal absolútna priorita, a ktorí sa snažia robiť všetko pre to, aby dosiahli svoj maximálny potenciál v športovej výkonnosti.


Nakoniec osobná otázka. Florbalu máš isto cez rok dosť ako si najlepšie oddýchneš? Plánuješ po súťažnej sezóne aj nejakú dovolenku?

Ľudia, ktorí ma poznajú vedia, že ja nedokážem oddychovať a stále musím na niečom pracovať. Aj kebyže sa stalo, že nemám vôbec nič na práci, tak začnem rozmýšľať nad novým projektom, ktorý slovenský florbal posunie dopredu. Stále som toho názoru, že ja si dovolenku nezaslúžim, lebo som ešte nič nedokázal.


0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon