...mali sme veľmi mladý a neskúsený tím...

Ahoj Miro. 

Bez florbalu si už dlhšiu dobu, ako si vypĺňaš voľný čas a ako sa udržuješ v kondícii?

Volný čas teraz väčšinou trávim robením vecí do školy alebo hraním hier na playstation. Sem tam si ešte zamiešam aby som úplne nevyšiel z cviku. 

Juniorská extraliga sa už tento rok nedohrá, určite zamrzí?

Nedohratie jexky mrzí veľmi. Obzvlášť v našom prípade, keď nás čakal rozhodujúci piaty zápas série o postup do semifinále. Žiaľ nič sa nedá robiť.


Ako si videl, z tvojho pohľadu, túto sezónu? Kde si videl najväčšie rezervy a naopak, kde najväčšie prednosti tímu?

Keď pomyslím na to aký bol cieľ pred sezónou, a ako sme nakoniec skončili, tak sezóna bola super. Jasné, boli aj nejaké pády, ale to k tomu patrí. Sem tam boli vidno rezervy v tom, že sme mali veľmi mladý a neskúsený tím. A jednoznačne prednosťou bola naša tímovosť a podpora, ktorá dúfam bude aj budúcu sezónu. 

V kabíne aj na ihrisku si patril k služobne najstarším hráčom, aká bola spolupráca s mladými?

So spoluprácou s mladšími chalanmi nemám problém. Áno, ako som spomínal, bola sem tam vidno ich neskúsenosť, ale videl som na nich, že to chcú dohnať svojim snažením a chtíčom. 

Popri florbale Ťa vidno aj s píšťalkou, ktorá pozícia je ťažšia, hráč alebo rozhodca?

Ťažko povedať čo je ťažšie. Ale oveľa radšej som v pozícii hráča. 

Ako si sa dostal k florbalu? Čo Ti v dnešnej dobe pripadá smiešne keď si spomenieš na začiatky?

Raz, keď som ešte ani do školy nechodil, ma tatko zobral na kvalifikačný zápas Slovenska. Potom na ZŠ som sa prihlásil na krúžok florbalu, kde sa ma ujal pán tréner A. Suvandžiev, ktorý nás pred pár dňami navždy opustil. Aj touto cestou by som chcel vyjadriť moju vďaku za všetko, čo pre mňa spravil. 

Minule som videl fotku na ktorej sme viacerí chalani, ktorí sme doteraz spolu, ešte ako prípravkári. Vždy keď nájdem nejakú takúto fotku tak sa nad tým pousmejem. Je pekné, že to tak dlho už spolu ťaháme. 

Tento rok sa Ti podarilo zahrať si aj za mužské áčko, dokonca si v premiére aj skóroval. Ako sa Ti hralo a aké boli tvoje pocity? V čom bol najvačší rozdiel oproti juniorskej extralige?

Spočiatku som mal samozrejme stres. Ale ako sme mali, ako celá päťka viacero dobrých striedaní, tak postupne ten stres upadal. Inak som sa cítil veľmi dobre. Vôbec som to pred sezónou nečakal (ani neskôr som to nečakal) a cítil som veľkú vďaku voči trénerom. A najväčší rozdiel bol asi v tom, že po prvej tretine som bol viac unavený ako po celom zápase juniorky. 

Akú hudbu počúvaš, ktorá ťa najlepšie namotivuje na zápas? Máš predzápasové rituály?

Čo sa týka hudby, tak o tú sa väčšinou staral v tejto sezóne Šefran, čiže asi všetko z toho jeho playlistu. Rituál máme so Šefranom taký, že mu vždy ja zapínam kapitánsku pásku. Uvidíme, čo to bude budúci rok. 

Tvoj nakrajší florbalový zážitok na ktorý nikdy nezabudneš?

Zážitkov za tie roky mám strašne veľa. Ale teraz ma napadol ten, ako sme prvýkrát vyhrali MSR ako starší žiaci. Vtedy sme finále vyhrali až po predĺžení, v ktorom dal Jonáš víťazný gól. Hneď sme sa za ním všetci rozbehli, a spolu sme sa tešili. 


Ďakujem za rozhovor.

Ďakujem aj ja. 

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon