Muži víťazi Slovak floorball cup

Minulý týždeň sa mužský tím zúčastnil už tradičného turnaja Slovak floorball cup, ktorý sa konal v Bratislave. 3 dni plné florbalu priniesli mnoho kvalitných zápasov a výbornú prípravu pred blížiacou sa sezónou.


V prvom skupinovom zápase sme sa stretli s českým tímom MAH Košér Boys. Zápas sa pre nás začal výborne, keď už v 4. minúte otvoril skóre svojím prvým seniorským gólom Michal Šifra, ktorého následoval Ciho. Toto boli však v zápase jediní strelci z nášho tímu a zápas skončil remízou 2:2.


Vo všetkých ďaľších zápasoch sme však boli úspešní na 100%. Najskôr sme v skupine zdolali ďaľší český tim Heineberg AIK vysoko 11:3 a v poslednom skupinovom zápase v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke juniorskú reprezentáciu Maďarska 8:2.


Ako víťaz skupiny sme postúpili priamo do štvťfinále, kde sme sa stretli so súperom, ktorý nám ako jediný zobral body a to MAH Košér Boys. V prvom kole play off sme však už nič nenechali na náhodu a hnaní domácimi fanúšikmi sme zápas vyhrali 6:2. V zápase sa zaskvel Tomáš Havelka, ktorý strelil 3 góly vrátane toho víťazného.


V sobotnom semifinále na nás čakal starý známy súper Grasshoppers Žilina. Súper, s ktorým sme odohrali už množstvo zápasov a s ktorým sa veľmi dobre poznáme. Ako všetky naše merania síl aj tento zápas bol napínavý do poslednej sekundy, kde sme zubami nechtami ubránili tesnú výhru 3:2 a oslavovali sme postup do finále. Víťazným gólom sa zaskvel opäť Havelka.


Večerné finále proti maďarskému majstrovi Phoenix Fireball SE prniesilo fantastické divadlo pre všetkých zúčastnených. V zápase hranom 2x20 minút padlo až 10 gólov. Že Tomáš Havelka je hráč veľkých momentov, ukázal aj v tomto zápase, ked strelil opäť hattrick. Po remíze 5:5 po 40 minútach následovali na rad samostatné nájazdy. Vyvrcholenie finálového zápasu, aké sme si snáď ani nemohli želať zvládol lepšie náš tím. Zo Snipers svoj nájazd premenil Erik Slušný, kdežto hráči maďarského Phoenix Fireball nedokázali prekonať Vagaského ani raz a na rad tak prišli oslavy s našími skvelými fanúšikmi.


Po záverčnom hvizde boli individuálne ocenení aj naši hráči Adam Urban, ktorý počas turnaja nazbieral 8 bodov za 3 góly a 5 asistencií spolu s brankárom Dávidom Vagaským.


O zhodnotenie úspešného turnaja sme požiadali aj trénera Dáriusa Siheľského. " Bratislavský turnaj bol dobrou previerkou pred novou súťažnou sezónou. Turnaj ukázal to, ako niektorí hráči počas leta športovo, ale aj mentálne vyrástli a tým tak výrazne zabojovali o lepšie postavenie v družstve. Veľmi ma teší, že okrem jedného polčasu sme odohrali turnaj na tri päťky a tak mali všetci hráči rovnakú príležitosť sa ukázať, ako využili medzi-sezónu prestávku na svoj športový výkonnostný rasť. Niektorí hráči to využili veľmi výrazne, niektorí pomenej. V závere mesiaca náš čaká záverečné sústredenie, na ktoré budú pozvaní 15 hráči, ktorí svojou športovou výkonnosťou zapadajú do hernej koncepcie A družstva."

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon