Náš "trenďo" Vlado nás naučil pri hre rozmýšľať...

Ahoj Ema.

Prvá sezóna v drese Snipers Bratislava, tretie miesto v lige. S odstupom času, ako hodnotíš sezónu?

Sezónu ako takú hodnotím ako úspešnú, nakoľko sme naplnili očakávania a skončili sme vo vrchnej polovici tabuľky. Umiestnenie na 3. mieste korunuje naše kvalitné výkony, ktoré sme predvádzali najmä v prvej polovici sezóny. Bohužial, ku koncu sezóny sme nechytili práve ideálnu formu, ktorá nás pripravila o celkové druhé miesto. Aj keď ste sa vačšina dievčat poznali, predsa len boli ste nový kolektív, ako ste sa s tým vysporiadali?

Je pravda, že sme sa väčšina dievčat navzájom poznali či už z predsezónneho slovenského pohára na ktorom sa zúčastnilo pár dievčat zo súčasného kádra alebo z predošlých sezón, no do tímu prišli aj dievčatá, pre ktoré to bola ich prvá sezóna. Nové dievčatá sa však skvelo začlenili do kolektívu a vytvorili sme si v tíme skvelú atmosféru plnú humoru a pozitívnej energie.

Pred sezónou by ste asi tretie miesto brali, je to tak aj teraz?

Tretie miesto je nie len pre nás slušná odozva za pokrok, ktorý sme za celú sezónu dokázali spraviť, ale takisto sme ukázali súperom, že s nami treba rátať do bojov o popredné priečky aj v nasledujúcej sezóne. Čo ťa najviac v Snipers prekvapilo, naopak čo sklamalo?

Keďže ja som predošlé 2 sezóny strávila v klube, kde sa nás náš hlavný tréner v oboch prípadoch radšej zbabelo vzdal, bola som prekvapená, ako skvelo ku všetkému pristupoval náš tréner a.k.a. trenďo Vladimír Roziak. Okrem toho som bola najmä na začiatku prekvapená pozitívnym prístupom a účasti báb na tréningoch. Čo ma sklamalo, je práve prístup niektorých dievčat ku koncu sezóny, keď sme sa na tréningoch ocitali častokrát vo veľmi nízkom počte. Bola si najproduktívnejšiou hráčkou Snipers a tiež najlepšia strelkyňa, spokojnosť?

Určitá spokojnosť z mojej strany tam rozhodne je. Je to však najmä zásluha trénera a spoluhráčok, ktoré ma neustále podporovali a verili vo mňa. Nebudem klamať, namakala som sa na to dosť keďže v tíme je hneď niekoľko báb, ktoré mi bodovo či gólovo celú sezónu konkurovali. Na čom musíš popracovať, v čom sa chceš zlepšiť? Ktoré su tvoje silné stránky?

Rozhodne musím popracovať na zlepšení kondície, keďže niektoré zápasy túto sezónu som na ihrisku doslova umierala. Takisto potrebujem zapracovať na zlepšení techniky a streľby z prvej. Mojou výhodou je vhodný výber streleckej pozície, celkom obstojná streľba spoza tela a občas aj rýchle nohy. Hovorí sa, že v ženskom kolektíve to nie je jednoduché, mali ste cez cez sezónu nejaké problémy?

Ako som už poznamenala, počas celej sezóny sme boli skvelý kolektív, takže sa nám vďaka tomu nejaké zásadné problémy vyhli. Ako ste spokojné s trénerom Vladom Roziakom? V čom vás posunul?

S výberom trénera sme veľmi spokojné, nakoľko nás vie skvelo pripraviť na zápasy, je k nám veľmi ústretový, je s ním aj veľká zábava, no vie na nás aj pritlačiť keď je treba. Dôveruje nám, pripravuje kvalitné tréningy vždy zamerané na niečo iné. Takisto sa nám venuje po kondičnej stránke, čo nám väčšine zrovna nevonia ale pochopili sme, že makať treba. Naučil nás pri hre rozmýšľať, viaceré sme sa pod jeho vedením zlepšili v technike, streľbe a sme na tom kondične lepšie. S ktorou spoluhráčkou si najviac rozumieš a ktorá je pre teba najkomplexnejšia?

Toto je pre mňa tažká otázka, keďže si s babami rozumiem ako na ihrisku tak i mimo neho. Na ihrisku si rozumiem najmä s dievčatami z mojej 5ky - Zuzkou, Kamilou, Lili a Simou. V súkromnom živote si najviac rozumiem s niektorými staršími babami, napríklad s Kapustou. Veľmi si rozumiem aj s brankárkou Sárkou a mojou parťáčkou z 5ky, Simonkou Kratochvílovou. Taká moja srdcová parťáčka na všetko, je naša zranená ,,padlá" hviezda brankárka Vaness, s ktorou sme si v mnohom podobné. Medzi najkomplexnejšie hráčky patria rozhodne kapitánka Zuzka, Simonka Krat., Kamila a Lili. Určite chcete budúcu sezónu zabojovať o extraligu, čo bude treba urobiť aby sa to podarilo?

Rozhodne bude treba rozšíriť káder, ako po početnej, tak aj po kvalitatívnej stránke. Takisto musíme začať s prípravou na novú sezónu včas, aby sme získali čo najlepšiu kondíciu. Máme sľúbené tréningy 3krát do týždňa, ak sa podarí, tak vo väčšej hale, v akej trénujeme teraz. Určite bude potrebná aj účasť vo väčšom počte na tréningoch. Najdôležitejšia ale bude motivácia, chuť sa zlepšovat či chuť hrať, keďže bez toho sa postup do extraligy dá dosiahnuť len veľmi veľmi ťažko. Prezradíš nám niečo o sebe, čo nevedia ani tvoje spoluhráčky?😉

Neviem či baby o mne niečo nevedia, keďže ja som veľmi otvorený človek, ale táto vec stojí za zmienku. Mám veľmi zaujímavú dohodu s mojim najväčším fanúšikom, mojou úžasnou babkou, ktorá mi za každý strelený gól dáva 1€. Je teda zrejmé, že som jedna z prvých platených hráčok na Slovensku. Okrem toho mi však babka po každom zápase zavolá. Je jedno, ako zápas dopadne. Vždy mi povie, ako veľmi je na mňa hrdá....a to ma zakaždým uistí, že som si vybrala správny šport.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon