...na trestnú si idem sadnúť bez kecov...

Tvoje pocity po sezóne?

Moje pocity po sezóne hodnotím jednoznačne pozitívne. Aj čo sa týka výsledku, aj kolektívu. Zo začiatku to možno vyzeralo, že sa môžme pokúsiť o najvyššiu priečku v prvej lige, ale aj prehry na záver sezóny nám určite veľa dali. Náš cieľ bolo skončiť niekde v strede tabuľky, čiže s tretím miestom sme určite spokojné. Zistili sme, že sa nám prehrávať nepáči, tak sa o to budeme snažiť budúci rok čo najmenej. Boli sme spolu teraz prvý rok a ciele sme si splnili. Chceli sme sa spoznať, zohrať a vybudovať si tak kvalitný základ do budúcej sezóny. A to sa nám podarilo.


Patríš k líderkám tímu a zdá sa, že okrem brankárskeho postu, si hrala všade😉 spokojnosť?

Rozhodne som rada, že som si to skúsila všade. Zistila som, čo mi v našom systéme hry sedí najlepšie a tam som potom väčšinu zápasov aj odohrala. Zo začiatku bolo náročné zvyknúť si na inú rolu v tíme ako minulý rok, ale myslím, že nakoniec sa mi to celkom podarilo.Najväčší rozdiel medzi Snipers a tvojím predchádzajúcim klubom Florpédom?

Veľký rozdiel vidím určite v tréningoch, ktoré má na svedomí náš skvelý trenďo Vladík. Čo sa týka hernej stránky, tak je to úplne iný a nový systém, ktorý sme sa museli učiť všetky bez ohľadu na to, odkiaľ sme prišli. Jediná ho ovládala asi Laura so Zuzkou. V Snipers kolektíve je citeľný aj vyšší vekový priemer, s ktorým prichádzajú aj skúsenosti, čo vidieť aj na ihrisku aj mimo neho. Pre porovnanie, poslednú sezónu vo Florpéde sme mali z celého kádra len dve hráčky, ktoré neboli vekom staršie ako juniorky.


Ako si sa cítila v úplne novom kolektíve, ktorý sa pred sezónou v Snipers vyformoval?

Nedá sa to nazvať úplne novým kolektívom, keďže od nás sme odišli väčšina spolu do Snipers. Samozrejme, pribudli aj bambule z iných klubov a tam som nevedela čo čakať. Poznali sme sa len zo vzájomných zápasov a tam sme si nie vždy prehodili pekné slová. Ale musím povedať, že hneď na prvom predsezónnom stretnutí a turnaji sme sa oťukali a už to išlo samé. Kolektív sme si za ten rok vybudovali skvelý, plný humoru a dobrej nálady a dúfam, že taký ostane aj budúcu sezónu. Čiže snáď nenastanú žiadne prestupy.


Kto ťa najviac počas sezóny prekvapil?

Neviem, či viem takto niekoho vybrať. Každá spravila od septembra veľký kus práce a na každú jednu som úprimne hrdá.


Na akom poste sa ty cítiš najlepšie a prečo?

Najlepšie sa cítim asi v obrane. Vyhovuje mi hlavne to, že všetku hru mám pred sebou. V podstate väčšinu času mám za chrbtom len našu brankárku, takže vždy vidím celú situáciu na ihrisku. Ale keď máte na ihrisku spoluhráčky, ktorým viete, že môžete veriť, tak sa hrá dobre všade.


Určite aj ty chceš ochutnať chuť extraligy, myslíš, že sa vám to podarí už nasledujúcu sezónu?

Nikdy nevieme čo prinesie ďalšia sezóna. Samozrejme, že by sme chceli postúpiť. Extraliga znie pre nás lákavo. Či sa nám to podarí o rok alebo o dva, to už neviem. Pribudnú nám do ligy aj nové tímy, ktoré vypadli z extraligy. Tie môžu výrazne zamiešať karty. My však spravíme všetko preto, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok. Teraz sa však musíme sústrediť na rozšírenie kádra a poctivú, asi trošku predčasnú letnú prípravu.


Na florbalových palubovkách ťa okrem hráčskeho dresu môžeme vidieť aj v rozhodcovskom. Ako sa ti darí a ktorá úloha je ľahšia?

Ľahšia a atraktívnejšia pre mňa je rozhodne tá hráčska. Pískanie mi však veľa dalo. Zistila som, aké zbytočné je kritizovať rozhodcov zo striedačky a dohadovať sa s nimi. Preto si vždy idem sadnúť na trestnú bez kecov, aj keď sa cítim ukrivdená. Som rada, že som sa rozhodla vyskúšať si aj rolu rozhodkyne. Získala som iný pohľad na florbal, spoznala nových ľudí a viem viac oceniť prácu rozhodcov, ktorí nám pískajú zápasy.


Keďže si taka univerzálka láka ťa okrem hrania a rozhodovania aj trénerstvo?Chcela by si si to niekedy skúsiť?

Nikdy nehovor nikdy. Momentálne sa však chcem sústrediť na florbal ako hráčka a nie ako trénerka. Túto možnosť však do budúcna vôbec nevylučujem. Rada by som si totiž chcela vyskúšať čo najviac.


Prezraď nám aký je tvoj najväčší florbalový sen?

Možno to bude znieť zvláštne, ale žiadny veľký sen nemám. Florbal je niečo, čo ma baví, nielen vďaka tomu, že je to florbal, ale aj kvôli skvelým spoluhráčkam a ľuďom, ktorých som vďaka tomu spoznala. Samozrejme, ak sa naskytne príležitosť zahrať si aj mimo Slovenska, hlavne kvôli štúdiu, určite by som to zvažovala. To asi každý, ale teraz nejdem vyslovene za tým. Som rada, že mám, to čo mám v Snipers a som odhodlaná makať s babami na extraligu.


Často ťa vídať aj na zápasoch mužskej extraligy ako diváčku. Ktorý hráč ťa po florbalovej stránke najviac upútal a prečo?

Vždy keď som takto niekde na zápase, tak niekto upúta moje oko. Väčšinou je to za každým niekto iný. Niekto kto vynikal v predchádzajúcom zápase nemusí vynikať aj na ostaných. Čiže nejakého favorita z extraligového kádra nemám, ale musím povedať, že sme s babami na zápasoch vždy zvykli sledovať a podporovať nášho trenďa.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon