Snipers Bratislava v 1. lige žien!

Updated: Aug 20, 2019

Ďalšou zložkou v štruktúrach Snipers budú od nasledujúcej sezóny ženy. Ženský tím Snipers Bratislava bude pôsobiť v celoslovenskej súťaži 1. liga žien. Základ tímu tvoria bývalé hráčky z klubov Florpéda a Lida doplnené o hráčky vychované v Snipers. Ženský tím Snipers už raz v oficiálnych súťažiach pôsobil. A to hneď v prvej sezóne po vzniku. Nasledujúcich 8 rokov však celý klub nastupoval výlučne v chlapčenských, resp. mužských kategóriách.


Snipers ženy sa na spoločných tréningoch stretávajú už približne tri mesiace. Vrchol tejto prípravy bol Slovenský pohár vo florbale. Na tomto turnaji ukázali dievčatá obrovský potenciál a dokázali obsadiť tretie miesto, kde postupne dokázali zdolať budúce súperky z prvej ligy žien či dokonca z extraligy.

"S dievčatami sme odtrénovali cca 2 mesiace a zúčastnili sa Slovenského pohára. Myslím, že dievčatá sú šikovné a určite tam je potenciál. Tréningová dochádzka by však mohla byť lepšia a taktiež musíme veľmi zapracovať na kondícii, ktorá je pre náš herný prejav nevyhnutná. V Nitre sa však ukázalo, že sme na správnej ceste a dievčatám to ukázalo, že si môžeme trúfať na každého súpera." Povedal o doterajšom pôsobení žien tréner Vladimír Roziak.

Bránku bude v nasledujúcej sezóne hájiť Vanessa Schvarcová. 17. ročná odchovankyňa Rimavskej Soboty by mala patriť medzi najväčšie opory tímu. "Od novej sezóny si sľubujem osobný progres, dobrý kolektív, a že sa nám podarí spraviť čo najlepšie výsledky." Niekoľkonásobná reprezentatka Slovenska do 17 rokov k nám prestupuje z bratislavského tímu FBO Florpédo Bratislava. Na záver sme požiadali o krátke vyjadrenie aj odchovankyňu Snipers Lauru Pauhofovú, ktorá doteraz pôsobila v chlapčenských tímoch. " Volám sa Laura Pauhofová. V klube Snipers Bratislava aktívne hrám už vyše 5 rokov. Zatiaľ čo hrám s chlapcami som dlho túžila, aby som rovnako tak mohla hrať za svoj klub aj s dievčatami, čo sa nám nakoniec podarilo a som veľmi rada, že môžem byť toho súčasťou. Verím, že s dievčatami budeme tvoriť skvelú partiu a budeme na sebe makať. Na spoluprácu s nimi sa veľmi teším a dúfam, že úspechov s nimi v budúcnosti nebude málo. Bola by som veľmi rada ak by sme všetky brali sezónu vážne a dali zo seba naozaj všetko preto, aby sme sa umiestnili v súťaži čo najlepšie. Budú to pre mňa aj nové skúsenosti, na ktoré sa teším, nakoľko som aktívne s dievčatami ešte nehrala. Budeme sa všetky snažiť, aby sme posúvali meno Snipers na vyššiu úroveň a ukázali že aj dievčatá dokážu dobre hrať florbal."Prvý zápas v 1. lige odohrá ženský tím 28. septembra proti košickému tímu Cassovia Velesis.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon