Snipers právom patrí medzi najlepšie a najväčšie kluby na Slovensku...

Prvá sezóna v Snipers, tretie miesto, spokojnosť či sklamanie?

Určite spokojnosť. Priznám sa, že keď sme sa pred sezónou s vedením klubu bavili o vytvorení ženského družstva, bola som mierne skeptická, keďze išlo o spojenie dievčat z viacerých klubov s rôznymi návykmi, štýlom hry či prístupom. Našťastie obavy pominuli po prvých tréningoch a zápasoch, kedy sme začali pôsobiť ako ambiciózny nováčik. Síce nás séria víťazstiev podporila v myšlienke, že by sme mohli hneď na prvý krát aj ligu vyhrať, prehry najmä s Prešovom nám však ukázali, že musíme ostať pri zemi a úplne ešte na extraligu nemáme. Avšak keďže predsezónnym cieľom bolo udržať sa niekde v polovici tabuľky, určite som nadmieru spokojná.


Kapitánska páska isto zaväzuje, v čom to bolo pre teba iné?

Keďže si ma za kapitánku zvolili baby, určite som cítila za tím väčšiu zodpovednosť a hlavne som nechcela sklamať ich dôveru. No poväčšine som sa cítila len ako jedna z hráčok a nie niečo viac. Najzložitejšie však pre mňa bolo nezabudnúť podpísať zápis po každom zápase, čo sa mi samozrejme ani raz nepodarilo (haha :D).Môžeš porovnať Snipers a tvoje predchádzajúce pôsobisko Michalovce?

Pôsobenie v oboch kluboch bolo úplne odlišné. Káder v Michalovciach sa skladal z dievčat z rôznych častí Slovenska, čo neumožňovalo uskutočniť takmer žiaden spoločný tréning, a tak sme hrávali spolu len na zápasoch. Naopak v Snipers bola nastavená nielen letná príprava pred sezónou, ale aj pravidelné tréningy. To sa samozrejme odzrkadlilo nielen na výkonoch, keďže sme sa nastavili na rovnaký herný štýl, črtali sa rozloženia pätiek a zvykli si na seba, no aj na samotnom kolektíve a super vzťahoch, ktoré sme si vybudovali. No keďze tento rok Michalovce z extraligy vypadli, budú pre mňa zápasy proti rodnému mestu jednoznačne zaujímavé a možno aj mierne stresujúce.


Ako sa ti darilo skĺbiť študijné povinnosti a florbal?

Našťastie to tento rok nebolo až tak zložité. Síce študujem zubné lekárstvo, no od minulého semestra mám už len klinické predmety, čo znamená, že mi odpadla väčšina priebežných zápočtov, a tak som stíhala aj tréningy aj zápasy. Problémovým obdobím však stále ostalo skúškové, ktorým sa toto mierne “voľno” počas semestra úplne vykompenzovalo. Myslím však, že som to v pohode zvládla, a aj popri množstve iných aktivít, ktoré mám, som dokázala venovať dostatočný čas aj jednému, aj druhému.


Postupom času ste si v lige urobili meno a rešpekt súperov, ku koncu vám ale akoby došiel dych, v čom vidíš príčinu?

Je pravdou, že sme možno aj nečakane nabehli do ligy veľmi úspešne. Vďaka prvej polovici, kde sme zaznamenali len jednu prehru so súčasným víťazom sa nám, ako nováčikovi, podarilo vybudovať si spomínaný rešpekt a dobré meno. Tá druhá sa ale vyvíjala opačným smerom, čo nás stálo aj minimálne jednu priečku v lepšom umiestnení. Z môjho pohľadu bol najkritickejší december a január, kedy veľa dievčat, vrátane mňa, postihlo buď zranenie, choroba alebo povinnosti v škole. To sa potom samozrejme zobrazilo nielen na tréningovej účasti, ale aj na výkone na zápasoch. Verím však, že ďalší rok sa tomu vyhneme a podarí sa nám nielen úspešne začať, ale aj ukončiť sezónu.


Kde boli počas sezóny vaše najväčšie slabiny a naopak v čom boli "baby"Snipers silné?

Fu, tak na túto otázku sa mi odpovedá trocha ťažšie. Za silnú stránku považujem samotný kolektív, ktorý tvoríme, lebo nie všade je ideálny. K slabinám, na ktorých verím popracujeme, by som zaradila nie vždy maximálne tréningové nasadenie a občasná psychická nestabilita na zápasoch, ktorá hrá tiež dôležitú úlohu. V prípadoch kedy sa prehráva alebo nedarí, sa nemôžeme psychicky zložiť a vzdať, ale naopak dvojnásobne viac zabojovať, nevzdávať sa a maximálne podporovať.


Vačšinu sezóny si odohrala v prvom útoku. Darilo sa vám veľmi dobre. Ako sa ti hralo s Emou a Simou?

S Emou a Simou sa mi hrá výborne. Už od začiatku sezóny až na pár výnimiek hrávame spolu či na tréningoch alebo zápasoch a myslím, že to je aj cítiť. Sadli sme si nielen herne, ale aj osobnostne čo našim výkonom určite pomáha. Obidve sú šikovné hráčky. Z môjho pohľadu sa na ihrisku vidíme, dopĺňame a rozumieme si, takže sa nemám na čo sťažovať. Už len dúfam, že v takto zloženom útoku odohráme ešte veľa zápasov.


Ako kapitánka máš možnosť takto verejne prehovoriť k dievčatám, dáš sa na to alebo si to necháš osobne?

Myslím, že čo som vždy chcela babám povedať, to som aj splnila osobne. No keď ste mi dali túto možnosť, určite chcem takto verejne poďakovať každej jednej za uplynulú sezónu. Každá sa florbalovo zlepšila, z čoho mám naozaj radosť. Aj keď sa väčšina navzájom poznala už predtým, medzi seba ma rýchlo prijali a bolo mi cťou byť ich kapitánkou. Moje babule :).


Čo by si chcela v Snipers zmeniť?

V podstate asi nič. Páči sa mi, ako klub funguje. Robia všetko preto, aby sa stále niekde posúvali a zlepšovali a myslím, že sa im to naozaj darí a právom patrí Snipers medzi najlepšie a najväčšie kluby na Slovensku.


Čo bude treba urobiť aby ste budúcu sezónu pre Snipers vybojovali extraligu?

Ambície postúpiť určite budú. Po tejto sezóne sme videli, že patríme k tým lepším tímom ligy a podľa môjho názoru ju kľudne môžeme aj ďalší rok vyhrať. Všetko však bude záležať od viacerých faktorov. Tentokrát zostupuje z extraligy viac tímov, od čoho očakávam aj zlepšenie samotnej kvality ligy a viac náročnejších zápasov. Preto sa na to určite lepšie pripravíme. Ideálne by sme chceli rozšíriť káder o ďalšie šikovné hráčky, a taktiež si naplánovať už teraz poriadnu predsezónnu prípravu a naplno ju odmakať.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon