...teraz som tu a som za to veľmi vďačná...

Ahoj Lili

Prvá sezóna v Snipers je za tebou, tretie miesto... Pred sezónou by si asi toto umiestnenie brala. Platí to aj po jej skončení?

Ahojte, tak je pravda, že pred sezónou by som každé medailové umiestnenie brala všetkými desiatimi, no ani ja sama som nevedela, čo očakávať od nového tímu a od novej sezóny. Teraz keď sa pozriem dozadu, tak mohlo to z našej strany dopadnúť ku koncu sezóny aj veselšie. Ale myslím si, že na nováčika v lige je toto miesto skvelé a nemáme sa za čo hanbiť. S výkonom každej z nás som veľmi spokojná a veľkú zásluhu má na tom náš trenďo Vladik. Každá sme počas sezóny predviedli, to čo vieme a čo sme sa naučili.


Usadila si sa v  elitnej päťke a patrila s k líderkám tímu, či už na ihrisku alebo mimo neho. Spokojnosť?

Určite som veľmi rada, spokojnosť tam je veľká. Pred sezónou som vedela, že budem musieť makať, aby som si nejaké miesto vybudovala a vedela som, že to nebude ako v predošlom tíme, taká samozrejmosť.

Dúfam, že aj v ďalšej sezóne budem mať rovnakú dôveru od trenďa, ale aj spoluhráčok. Veľmi ma potešili slová jednej skúsenej spoluhráčky, ktorá mi po poslednom zápase povedala, že má istotu na ihrisku, keď vie, že som za ňou v obrane. Takéto slová ma určite posúvajú ďalej.Si známa "stálym" úsmevom a pozitívnym pristúpom, čo prenášaš aj na baby. Vyplýva to z tvojej povahy alebo sa snažíš, aby to tak bolo?

Áno je to tak, že sa strašne veľa smejem. Snáď každá baba v tíme vie, že keď sa ja nesmejem niečo je zle, ale áno, je to asi povahou, že som taká veselá. Baby mám veľmi rada a preto nemám dôvod pri nich smútiť, veľmi rada sa smejem a snažím sa zabávať aj moje okolie. Ľudia o mne vedia, že milujem vtipy, čierny humor a podobné srandy. Môj repertoár na vtipy je teda celkom rozsiahly.


Kde vidíš najväčšie prednosti tímu, naopak kde najväčšie slabiny?

Medzi najväčšie prednosti určite patrí náš pevný kolektív, s babami si naozaj rozumieme aj mimo ihriska a myslím si, že aj toto posúva náš tím vpred. A za najväčšie slabiny považujem individuálne chyby počas hry (nie vždy), ktoré ale po každom odmakanom tréningu ubúdajú a hlavne musíme zapracovať na emóciach počas nepriaznivo sa vyvíjajúceho zápasu.


Ako si sa dostala k florbalu? Aký šport by si robila, ak by si nehrala florbal?

K florbalu som sa dostala na ZŠ ešte v Gajaroch, mali sme školské turnaje medzi obcami v okolí, našla som si k tomu vzťah. Môj dedko videl, že ma florbal baví a preto ma zobral na tréning do klubu v Malackách (1.SC Malacky). Až doteraz ma vo florbale podporuje a ak sa dá, príde ma aj s babkou podporiť. V Malackách som začala trénovať, len smola bola, že kvôli môjmu nízkemu veku som ešte za ženy nemohla hrať ligu, len trénovať. Kým som išla na strednú, leto pred nástupom do školy v BA ma oslovil na jednom výbere junioriek (teraz už predchádzajúci tréner) M. Hýlek. Spýtal sa ma, či by som nechcela hrať v BA a samozrejme, že som súhlasila. Začala som chodiť na letnú a od začiatku sezóny aj hrávať. Teraz s touto sezónou v Snipers hrám florbal už 4.rok súťažne. Samozrejme predtým to boli len také medziškolské ťukačky :D a moje začiatky. A teraz som tu... v SNIPERS a som za to veľmi vďačná.


Čo najradšej robievaš vo voľnom čase? Pri akej činnosti si najviac oddýchneš?

Rada trávim svoj čas s rodinou a priateľom, spoločne ma podporujú pri tom čo robím a preto sa snažím im to vynahradiť spoločným časom. Veľmi rada športujem, je jedno či ide o letné alebo zimné športy. Za relax považujem bicykel, veľmi rada jazdím ale môj favorit oddychu je spánok... :D dokážem zaspať snáď všade (no napriek tomu chodím vždy všade načas) :’D


Tvoje kroky do Snipers viedli spolu s ďalšími dievčatami z klubu Florpédo. Ako ste si sadli s ostatnými dievčatami?

Tejto zmeny klubu som sa popravde dosť bála, vo florpéde sme boli super kolektív a bála som sa ako to bude v Snipers. Moje obavy však boli zbytočné, sme super kolektív. Mám rada každú jednu “snajperku” v šatni, baby sú skvelé a myslím si, že sme sa prijali navzájom.


S kým si v tíme rozumieš asi najviac?

Rozumiem si s každou, som priateľská povaha, preto pre mňa nie je problém sa začleniť. No mimo florbalu a čo sa týka súkromného života si asi najviac rozumiem s Kamilou, ona je moja parťáčka už z Florpéda, s našou kapitánkou Zuzkou a Laurou, s nimi som aj v pravidelnom kontakte.

Ale je ťažké to len tak zhrnúť, lebo naozaj každá z báb je pre mňa dôležitá. Podobne aj ako brankárka Sárka alebo Ema. Som rada v tomto skvelom kolektíve.


Ktorý zápas alebo moment ti z tejto sezóny najviac utkvel v pamäti?

V pamäti mám asi každý odohraný zápas, každý výjazd. Z každého zápasu si odnášam pekné spomienky, neviem preto presne povedať ktorý. Všetky vyhraté zápasy si budem vždy pamätať, každý gól (aj keď v mojom prípade z obrany ich tak veľa nie je), ale najviac ma teší každá dobre zblokovaná strela. No krásny zápas pre mňa bol proti Čadci keď som dala svoj 1. gól za Snipers a baby si ma zvolili za najlepšiu hráčku zápasu.


Prezraď nám niečo čo o tebe vie málokto 😉

Tak toto je veľmi tažká otázka pre mňa, keďže ja som dosť otvorený a výrečný človek. Ale napríklad len minimum ľudí vie, že od jednej udalosti nosím v taške na každý zápas malého modrého sloníka. Ostal mi na pamiatku a pre šťastie.


Ďakujem za rohovor a prajem úspešnú sezónu.

Ďakujem aj ja a ďakujeme aj pár verným fanúšikom čo nás vždy prídu podporiť.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon