Snipers v úvodnom kole zdolal majstra na jeho pôde.

Updated: Nov 26, 2019

AS TRENČÍN : FAT PIPE SNIPERS BRATISLAVA 6:7 po predĺžení (1:3; 3:2; 2:1; 0:1)

Najlepší hráč Snipers: Matula

Po takmer polročnom čakaní odštartovala opäť Extraliga mužov. V úvodnom kole sme cestovali na pôdu úradujúceho slovenského majstra AS Trenčín. V minulej sezóne sme sa s týmto súperom stretli dva krát v základnej časti, keď sme v oboch súbojoch dokázali brať 3 body.

Do úvodného zápasu vstúpili lepšie domáci, keď už v druhej minúte otvoril z protiútoku skóre Milan Mrázik, jedna z najnovších prosíl AS. Inkasovaný gól nás však nijako nerozhodil a postupne sme prebrali iniciatívu a začali diktovať tempo zápasu. V 10 minúte sa po výbornom napádani útočnej trojice dostal k lopte kapitán Erik Slušný a vyrovnal pohotovou strelou backhandom z voleja. Už o necelé dve minúty neskôr zaúradovala spolupráca dvoch nových posíl, na ktorej konci bol Martin Kupec, ktorý poslal Snipers do vedenia. Do konca tretiny Snipers naďalej diktovali tempo hry, čo v samom závere zúročil Rieger po perfektnej Matulovej prihrávke a zvyšoval na 3:1.

V druhej tretine sa obraz hry mierne zmenil. Trenčín začal hrať aktívnejšie a čoraz viac držal hostí zavretých v ich obrannom pásme. Aj napriek tomu sa nám však podarilo pridať dva góly. Oba po výbornom dôraze pred súperovou bánou. Najskôr dorážal Pauhofovu strelu Roziak a následne sa opäť dostal k odrazenej lopte najlepší hráč zápasu Matula. Po týchto góloch sa obraz zápasu za stavu 1:5 výrazne zmenil. Trenčín pridal ešte viac na obrátkach. Snipers sa takmer vôbec nedostávali k zakončeniam a naopak Trenčín postupne znižoval stav. Najprv pohotovými strelami Klapitu a Múčku znížili na 3:5 a minútu a pol pred koncom druhej tretiny na rozdiel jediného gólu skúsený Matejka.

V tretej tretine Trenčania pokračovali v dobíjaní našej brány, čo skončilo vyrovnávajúcim gólom Matejku a začínalo sa od začiatku. Po vyrovnávajúcom góle sa hra vyrovnala a opäť sme sa začali dostávať do šancí. Jednu z nich využil Havelka a poslal Snipers opäť do vedenia. To ale netrvalo dlho a už o dve minúty zostal na strede nepovšimnutý Heleš, ktorý sa z takýchto pozícii nemýli a trafil odkrytú bránu. 6:6. 4 minúty pred koncom tretej tretiny sa nám naskytla výborná príležitosť rozhodnúť zápas v podobe presilovej hry, no v tej sme okrem strely Slušného veľa vody nenamútili a tak sa tretia tretina skončila výsledkom 6:6.

V predĺžení sa ani jeden z tímov nesnažil výsledok brániť a chcel získať bod navyše. Šance sa striedali na oboch stranách až kým Banga nezachytil prihrávku na strede ihriska a strelou spoza tela rozhodol o našej výhre.

Zápas očami Dávida Vagaského

"Zápas sme aj napriek skorému inkasovanému gólu začali veľmi dobre. V podstate celú prvú polovicu zápasu sme dominovali, čo sa odzrkadlilo aj na skóre. Za stavu 1:5 však Trenčín ukázal svoje skúsenosti a naopak, boli to práve oni, kto diktoval tempo hry. V konečnom dôsledku bolo predĺženie vzhľadom na priebeh zápasu zaslúžene. "Strata" jedného bodu mrzí, no na druhej strane odchádzame z pôdy majstra ako víťazi a so ziskom dvoch bodov, čo je po úvodnom kole skvelá vizitka. Navyše sme ukázali skvelý charakter, keď sme aj po stratení vysokého vedenia dokázali zápas rozhodnúť v predĺžení. Verím však, že počas sezóny si takto dobré zápasy už nenecháme ujsť"

Zdroj foto: AS TRENČÍN