...v mojej prvej sezóne v Snipers mal brankár Dávid Vagaský viac bodov ako ja...

Ahoj Zemo, ako si spomínaš na svoje florbalové začiatky a tiež na začiatky v klube Snipers?

Moje florbalové začiatky boli v klube Elfs, ktorý už neexistuje. Všetci z Elfs sme boli z rovnakej školy a každý z nás sa prioritne venoval inému športu. Pre mňa to bol futbal a keďže florbal bol len taká zábavička pomimo, častokrát sa stávalo, že som išiel z tréningu na tréning alebo zo zápasu na zápas. Do Snipers som išiel spolu s Peťom Sečanským, ostatní z Elfs s florbalom skončili. Začiatky v Snipers hodnotím veľmi pozitívne - skvelá partia, výborný tréner. Som veľmi rád, že som sa vtedy rozhodol pre Snipers.


S kým si začínal a kto je tvojim súputnikom až doteraz? Načo nikdy nezabudneš v spojitosti s našim klubom?

Je ich viac. Napríklad Adam Katona, alebo Vladimír Roziak, ktorý ma najskôr trénoval a neskôr sme spolu aj hrávali.

Krásnych zážitkov bolo a je v Snipers nespočetne veľa. Nikdy však asi nezabudnem na svoju prvú sezónu v Snipers, keď som mal asi 15 rokov, nedal som za celú sezónu ani jeden gól a David Vagaský (áno aj vtedy bol brankár) išiel posledný zápas do pola a asi z druhej strely dal gól. Doteraz sa z toho smejeme, ja cez slzy 😅.V klube hráš za mužské B mužstvo. Ako vidís tohtoročnú sezónu z tvojho pohľadu?

Sezóna bola perfektná. Vytvoril sa naozaj jeden skvelý kolektív zložený zo všetkých možných vekových kategórií. Chalani dali do každého zápasu maximum a som na nich nesmierne hrdý. Od nového roku sme zaviedli niekoľko zmien a myslím, že sa to pozitívne odrazilo aj na našej výkonnosti.


Veľa chalanov, ktorí s tebou začínali, okúsilo chuť extraligy, láka to aj teba?

Priznávam, že ma to lákalo, ale už nie. Zranenie, kvôli ktorému som mal vyše 3 roky pauzu s florbalom by takú záťaž nezvládlo. Niektorí chalani z áčka ma v priebehu roka viackrát volali, aby som išiel hrať za nich. Počas sezóny som aj v našej lige viackrát cítil, že som to prehnal a že je to asi maximum čo moj chrbát zvládne. Navyše mi to momentálne vyhovuje aj časovo kvôli pracovnému a osobnému životu.


Naše "Béčko" tento rok podávalo kvalitné výkony a vytvorili ste aj dobrý kolektív, určite to zaväzuje do budúcna ...

Súhlasím a všetci z tímu sa na to tešíme. Určite budeme ďalšiu sezónu podávať ešte kvalitnejšie výkony. Chceli by sme pridať ešte jeden tréning týždenne a nejakú tú letnú prípravu. Navyše sa ku nám pridá aj el presidente, ktorý nám určite pomôže po všetkých stránkach.


V klube máme nastupujúcu generáciu florbalistov, nie všetci sa zmestia do Áčka, nájdu uplatnenie u vás v B mužstve?

Myslím si, že určite áno 🙂


Florbal sa posúva míľovými krokmi čo sa týka tréningov, úrovne, popularity atď. Môžeš porovnať florbal, keď si začínal ty a teraz?

Je to absolútne neporovnateľné. Ako si povedal sám, florbal sa posúva míľovými krokmi. Keď som začínal ja, tak sme sa skôr naháňali za loptičkou ako hrali florbal. Florbalová úroveň išla celkovo rapidne hore vo všetkých smeroch.

Keď teraz vidím 15/16ročných florbalistov, majú častokrát lepšiu techniku ako ja.


Patríš k najskúsenejším hráčom v klube, chcel by si niekedy svoje skúsenosti odovzdať našej mládeži?

Nebránim sa tomu. Počas mojej pauzy som trénoval mladšie kategórie a aj teraz sem tam zaskočím ako tréner, keď je treba.


Čo najradšej robíš vo svojom voľnom čase a ako vieš najlepšie "vypnúť"?

Ono florbal sám o sebe je pre mňa vypnutím od práce alebo problémov. Keď je na to čas, tak si rád zbehnem do posilky a zahrám fifu alebo nhlku s kamošmi. Vo voľnom čase som najviac so svojou priateľkou.


Florbal nie je len o tom čo sa deje na ihrisku, ale často aj mimo neho. Prezradíš nám niečo vtipné čo ste vyparátili spoluhráčovi/om?

Na túto kategóriu by som asi potreboval samostatný rozhovor 😅.  Je však pravda, že z drvivej vačsiny netreba absolútne nič robiť. Väčšinou sa chalani vedia znemožniť aj sami😂Napríklad bývalému spoluhráčovi sa stalo, že na rozhodujúcom nájazde na MSR ťahal za sebou 1 meter toaletného papiera. Celá hala mu tlieskala a smiala sa. On si však myslel, že ho len povzbudzujú...


Ďakujem za rozhovor.

Ďakujem aj ja. Majte sa zdravo.

0 views
SNIPERS BRATISLAVA
Jaroslavova 12, 851 01 Bratislava
IČO: 42134889
číslo účtu: SK2611000000002629194251
mobil: 0904 884 667
mail:   info@snipers.sk

 

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon