Sezóna nekončí, ale naopak pokračuje svojou najvzrušujúcejšou časťou – PLAY-OFF.

História našich účastí vo vyraďovacej časti súťaže nie je zatiaľ veľmi bohatá – v nadstavbe sa po dvojročnej odmlke predstavíme len po druhýkrát. Pozrime sa však, čo to znamená z hľadiska extraligovej histórie.

Play-off, ako aj vytvorenie druhej celoštátnej súťaže a teda zavedenie nutnosti do extraligy postúpiť, sa začalo v sezóne 2006/07. V priebehu posledných 16-tich sezón privítala extraliga dovedna 20 nových postupujúcich účastníkov. 11-tim z nich sa nikdy nepodarilo prekonať hranicu základnej časti a 2 tímy si užili nadstavbu iba raz. Počas svojich prvých 4 sezón sa podarilo do play-off prebojovať viac ako 2 krát iba: Salmingu Trenčín (ktorý však neskôr z extraligy vypadol a do extraligy sa vrátil spojením s extraligovým Stars Dubnica n/Váhom), Stupave (zaniknutou a neskôr spojenou s Tsunami ZB) a Prešovu. Tímu ŠK LIDO sa podarilo prebojovať do play-off druhýkrát až vo svojej 6-tej sezóne a ich púť bola prerušená vypadnutím. Historicky sa tak radíme k Sabinovu, ktorý už v extralige nepôsobí a Nižnej.

Doteraz jediná účasť Snipers v play-off sa viaže k sezóne 2018-19. Predstavili sme sa proti neskoršiemu finalistovi Tsunami ZB. Na naše premiérové víťazstvo sme vtedy nedosiahli a podľahli súperovi 0-3 na zápasy (2:3 / 2:12 / 5:9). Tím odvtedy prešiel veľkou obmenou a zo súčasného kádra si túto sériu zažili iba 4 hráči (Marko Pauhof, Erik Slušný, Tomáš Kilik, Michal Koller). Erik s Markom počas série zaznamenali zhodne po 2 bodoch za gól a asistenciu a sú tak jediní hráči, ktorým v kolónke nadstavbovej produktivity nebude na konte svietiť nula.

Trenčín po trojnásobnom zisku titulov v rokoch 2011 až 2013 čakal na ďalšiu víťaznú play-off sériu dlhých 8 sezón, počas ktorých vypadol 6-krát vo štvrťfinále a následne sa ďalšie 2 sezóny kvôli pandémii play-off vôbec neodohralo. O to viac si však hráči tejto florbalovej stálice mohli vychutnať svoju minuloročnú jazdu, keď nenašli premožiteľa a počas celej nadstavby prehrali iba jediný zápas.

Vzhľadom na históriu, extraligové úspechy, skúsenosti hráčov a postavenie v tabuľke sa táto play-off séria bude jednoznačne viesť v duchu súboja Dávida s Goliášom. Chlapci však počas sezóny neraz ukázali obrovské srdiečko a túžbu po víťazstve ako aj to, že dokážu potrápiť aj silnejšieho súpera. Stojí pred nimi obrovská výzva ako aj možnosť prepísať klubovú históriu. V ich snahe ich môžete podporiť už tento víkend.

I. zápas – 18:00 – sobota 4.3. – 1. FBC Florbal Trenčín vs Exel Snipers Bratislava – MŠH Trenčín – centrálna hala

II. zápas – 15:00 – nedeľa 5.3. – 1. FBC Florbal Trenčín vs Exel Snipers Bratislava – MŠH Trenčín – centrálna hala

III. zápas – sobota 11.3. – Exel Snipers Bratislava vs 1. FBC Florbal Trenčín – Bratislava (miesto a čas ešte doplníme)

IV. zápas – nedeľa 12.3. – Exel Snipers Bratislava vs 1. FBC Florbal Trenčín – Bratislava (miesto a čas ešte doplníme)