Úspešný víkend majú za sebou muži a taktiež dorastenci, ktorí sa kvalifikovali na Majstrovstvá Slovenska.

 

V nedeľu v Záhorskej Bystrici čakal mužov druhý zápas v rámci Bratislavskej mini ligy. Ich súperom bol prvoligový tím White Eagles Bratislava, ktorý sme zdolali vysoko 9:2. Tím sa musel zaobísť bez viacerých opôr, no hráči, ktorí nastúpili, svoju šancu využili a podali kvalitný výkon. Dobrú formu potvrdil Michal Šifra, ktorý zaznamenal hattrick.

Zápas zhodnotil tréner Vladimír Roziak.

Vzhľadom na kvalifikačný turnaj dorastencov ako aj juniorský zraz sme tento zápas využili na odskúšanie širšieho kádra hráčov. Očakávali sme húževnatého súpera, čo sa aj potvrdilo a chvíľu nám trvalo kým sme sa dostali do tempa . Florbalovo však za nami súper výrazne zaostával, čo sa s pribúdajúcim časom viac a viac ukazovalo aj na skóre. Do zápasu sme zapojili asi 7 hráčov, ktorí stále bojujú o miesto v zostave a zopár z nich podalo slušný výkon a dúfam, že na neho nadviažu aj v nasledujúcich zápasoch.

Nasledujúce kolo miniligy sa odohrá už túto sobotu o 18:00 v Záhorskej Bystrici. Sily si tento krát zmeriame s tímom CAPITOL Floorball Team.

Ďalšia významná udalosť bol kvalifikačný turnaj dorastencov, kde sa bojovalo o dve miestenky na Majstrovstvá Slovenska. Snipers nastúpil s dvoma tímami, ktoré podali výborný výkon. A tím dorastencov dokonca dokázal celý kvalifikačný turnaj vyhrať a postúpiť na MSR z prvého miesta.

Tréner dorastencov Tomáš Chvála bol s výkonmi chlapcov spokojný.

Na túto kvalifikáciu sme išli s vedomím, že sa môže stať čokoľvek vzhľadom na situáciu s pandémiou, ktorá sa na chalanoch podpísala viac ako som si myslel. Pár hráčov si po lockdowne už nenašlo cestu naspäť k florbalu a navyše posledné 2 týždne mali chalani uzatváranie známok a museli sa maximálne sústrediť na školu a nie na florbal. Preto som sa snažil chalanov naladiť, aby to prijali ako to bude a nech sa sústredia vždy len na nasledujúci zápas a užili si to, že môžu hrať. Podarilo sa nám postúpiť na záverečný turnaj a dokonca sa podarilo aj vyhrať celú kvalifikáciu, začo som veľmi hrdý na chalanov. Najmä za zápas proti Tsunami kedy dokázali otočiť zápas z 0:3 na 4:3 čím dokázali, že sa mierne mentálne posunuli lebo obdobné stavy v minulosti nedokázali otočiť. Nemôžem zabudnúť ani na naše B družstvo, ktoré ukázalo obrovské srdce a tímovosť a aj napriek tomu, že väčšina družstva boli starší žiaci tak potrápili ako Tsunami tak aj druhé postupujúce družstvo Hurikán “A”.

 

Výsledky kvalifikačného turnaja:

Základná skupina

Snipers “A” – CPEB 4:1

Snipers “A” – Hurikán “B” 12:0

Snipers “B” – Tsunami 5:9

Snipers “B” – Galaktikos 4:3

Snipers”A” – 1.Sc Malacky 5:0

Semifinále

Snipers “A” – Tsunami 3:2 pp

Snipers “B” – Hurikán “A” 2:3

Finále

Snipers “A” – Hurikán “A” 3:2 po nájazdoch

 

Vrchol sezóny, Majstrovstvá Slovenska, čakajú našich dorastencov už tradične v Trenčíne 2. až 4. júla.