V Snipers sa snažíme riadiť heslom “work hard or go home” a chceme aby tvrdá drina bola našim hlavným poznávacím znakom klubu. Preto sme sa rozhodli vytvoriť novú samostatnú trénerskú pozíciu klubu – kondičný tréner. Túto pozíciu bude zastávať Michal Prokeš, o ktorom sa môžete dozvedieť viac v tomto článku. Rovnako v ňom nájdete aj vyjadrenie prezidenta klubu, Vladimíra Roziaka.

1, Ahoj Mišo, vítame ťa v Snipers rodine. Prichádzaš na novovytvorenú pozíciu, prosím predstav sa našim členom.

 

Vďaka. Volám sa teda Michal Prokeš, mám 33 rokov a venujem sa kondičnému tréningu, v ktorom sa momentálne snažím nazbierať kvalitné skúsenosti, napríklad rôznymi kurzami. Chcem začať odovzdávať to, čo som už za predchádzajúce roky naučil a čo je najdôležitejšie, upratal to všetko do formy, v ktorú sám verím, rovnako ako aj jej výsledkom.

 

2, Vieme, že každý tréner má svoj rukopis trénovania. Popíš nám ten tvoj, v čom sa cítiš silný, ako tréner?

 

Ako bolo povedané, je veľa foriem a taktiež cieľov tréningu. Ja sa osobne zameriavam najmä na kvalitu pohybu a verím v maximalizáciu výkonu pomocou pochopenia svojich osobných športových potrieb. Okrem toho, že som bývalý basketbalista, prešiel som si aj športmi ako sú thajský box, MMA, brazílske džiu-džicu, hokej, plávanie, cyklistika, veľmi rád si z času na čas odbehnem pólmaratón či nejakú dlhšiu trasu. Osobne cítim, že každý šport mi priniesol niečo skvelé do môjho pohybového repertoáru, a práve takzvané presahy mi umožnili z mála vytvoriť kvalitné výsledky.

 

3, Čo môžu očakávať členovia od spolupráce s tebou?

 

Drinu. Rád by som povedal, že to bude iba zábava. Tej sa dúfam taktiež dočkajú, pretože hlavne pohybové  cvičenia mám rád v hravej forme, ale treba si uvedomiť, že bez svedomitej systematickej práce to dnes nejde. Inak by to takto robil každý a rovnako každý by bol potom úspešný. Skutočná profesionálna športová kariéra je rovnako povolaním s dušou, ako sú profesie učiteľov, lekárov, umelcov či mechanikov. Taktiež sa momentálne chystám absolvovať masérsky kurz, s ktorým budem v budúcnosti rád poruke počas, pred či po zápasoch. Rád by som sa stal naozajstným členom tímu a priateľom každého hráča.

 

4, Aké sú tvoje osobné očakávania od tejto spolupráce?

 

Hneď na začiatok, musím povedať, že do tejto spolupráce nejdem s vidinou zárobku, ale skôr z nadšenia. Florbal je krásny a rýchlo sa rozvíjajúci šport a verím, že aj tí, ktorí časom nepretavia tréningy do profesionálnej kariéri, získajú vďaka našej spolupráci, tvrdej drine a potu úžasné množstvo možností a priateľov do života. Hovorím z vlastnej skúsenosti, že človek je neraz prekvapený, keď vám práve toto po rokoch otvára dvere a ukazuje zaujímavé cesty v živote. Verím teda, že Sniperom dám svoje maximum a že si to maximum vezmú a následne ho správne využijú. Snáď sa nám podarí spoločne vyhrať čo sa dá a zažiť ešte o kúsok viac.

 

Vyjadrenie nášho predsedu Vlada Roziaka: Vždy sme veľmi radi, keď sa nám do trénerského tímu podarí dostať niekoho nového. Mišo by mohol byť práve ten človek, ktorého potrebujeme, aby sme mohli celú kondičnú časť posunúť zas o niečo vyššie. Je odborník, a to čo robí, ho hlavne baví a má pre to zápal, čo sú veľmi dôležité vlastnosti. Práve tie hľadáme ako u hráčov, tak aj u trénerov, a preto verím, že rýchlo zapadne. Návrat do normálu, ktorý všetci tak netrpezlivo očakávame, bude pre športovcov veľmi náročný a myslím, že toto je hneď prvá oblasť, v ktorej nám Mišo môže dosť pomôcť. Na spoluprácu sa však pozeráme z dlhodobého hľadiska a verím, že jeho práca sa bude časom ukazovať stále viac a viac.