Minulú sobotu odštartovala v Záhorskej Bystrici mini bratislavská liga zložená z piatich tímov. Keďže minulá sezóna bola oficiálne ukončená, Snipers sa rozhodlo udržiavať v hernom nasadení aspoň takouto formou.

V prvom zápase bol našim súperom prvoligový tím Hurikán Bratislava. Mladý tím doplnený o potenciálne nové posily zdolal Hurikán hladko 8:3. Nový tréner Vladimír Roziak, tak zažil vydarenú premiéru na lavičke A tímu, po ktorej neskrýval spokojnosť.

V prvom rade si myslím, že sme všetci nadšení z toho, že sme si konečne mohli zahrať. Do zostavy sme zaradili aj zopár mladších chalanov, ktorí dostali priestor ukázať sa. Hráči dostali pred zápasom jasné inštrukcie čo sa týka mentálneho nastavenia ako aj herného prejavu a musím povedať, že sa im darilo ich počas celého zápasu dodržiavať. Boli sme koncentrovaní, hrali sme na lopte a prechod nám fungoval. Súper si vytváral šance výhradne z brejkov. Tým pádom z mojej strany vládne takmer úplná spokojnosť. Jedinou výčitkou by bola iba efektivita v zakončení, ktorá vo všeobecnosti ešte nie je podľa mojich predstáv.

V nedávnom rozhovore sa Vladimír Roziak vyjadril, že od viacerých mladých hráčov očakáva v zápasoch väčšiu zodpovednosť. Jedným z takýchto hráčov je aj Michal Šifra, ktorý v zápase strelil jeden gól a na ďalší prihral.

Vlado je ambiciózny tréner, pri ktorom pokračujeme v našom ofenzívnom štýle hry a myslím si, že vedie náš tím správnym smerom.
Zápas vnímam pozitívne, mal dobré tempo a vzhľadom nato, že sme hrali po dlhšej prestávke, dalo sa naň pozerať. Boli sme dobre pripravení a hru sme mali celý zápas pod kontrolou. A aj napriek množstvu nevyužitých šancí sa nám podarilo súpera zdolať pomerne vysoko.

Program mini ligy pokračuje už túto nedeľu opäť v Záhorskej Bystrici. Tentokrát bude našim súperom tím White Eagles Bratislava. Zápas začína 15:30.