Dobrý deň,

skončil nám ďalší, nakoniec pre nás úspešný ligový ročník a preto mi dovoľte jeho zhodnotenie z pohľadu vedenia klubu.

 

 

Máme za sebou už tretiu sezónu, ktorá bola, takisto, v určitej miere “covidová”. Šport počas tohto obdobia dostával veľké rany a v prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým hráčom, rodičom a fanúšikom, ktorí toto obdobie s nami prekonali a nezanevreli na šport, ani na Snipers.

 

Táto sezóna nám priniesla kopec nových výziev. Boli to organizačné výzvy, ako sťahovanie do novej haly SHZ, organizácia prenosov huste.tv, príchod zahraničných hráčov z Ukrajiny, zmena hlavného trénera mužov a samozrejme prerušenie sezóny covidom a jej následný rozbeh. Výzva to bola však aj finančná. Dodávatelia mali problém s dovozom vybavenia. Wellness, hotely, fitnescentrá a iné športové zariadenia počas pandémie tiež veľmi trpeli a nemali tak priestor na sponzorskú činnosť pre kluby. Mesto a samosprávny kraj obmedzili/zrušili svoje dotácie. Športové haly kompenzovali straty zvyšovaním nájmov. Všetko to logicky dopadalo aj na nás.

 

Aj keď sezóna bola neľahká a možno sa nám nepodarilo rozvíjať tak, ako sme boli v minulosti zvyknutí, o to viac ma však teší, že sme všetky tieto prekážky dokázali prekonať a v konečnom dôsledku zaznamenali jednu z najúspešnejších sezón klubu. Úplne prvý krát sa nám podarilo vyhrať juniorskú extraligu, Dorastenci prehrali jediný zápas za rok a aj ten až vo finále po predĺžení. Raritou je aj umiestnenie nášho dorasteneckého “B” tímu ktorý ukázal, že nie sú žiadne B-čka a skončili v lige na druhom mieste. Starší žiaci po skvelých výkonoch prišli taktiež z majstrovstiev Slovenska s (bronzovou) medailou na krku. Mladším žiakom možno záverečný turnaj nevyšiel podľa predstáv a skončili “až” na 6tom mieste. Celý rok však predvádzali perfektné výkony a v lige nenašli jediného premožiteľa. Výpočet medailí sa tak tento rok v týchto 4 kategóriách zastavil na čísle 7 (BA: 3*zlato, 1*striebro; SR: zlato, striebro, bronz)

 

Poďakovanie za skvelú reprezentáciu klubu, radosť z hry a lásku k športu, patrí samozrejme aj našim najmenším prípravkárom, ako aj chlapcom a dievčatám zo Šamorína, ktorí sa každým rokom zlepšujú, čo dokázali starší prípravkári na turnaji mládeže v Trenčíne, keď obsadili 12. miesto v rámci celého Slovenska a takisto aj mladší žiaci, ktorí hrávajú čoraz viac vyrovnaných zápasov s tými kvalitnejšími súpermi a dokázali získať tri krát bronzové medaile na turnajoch v Komárome, Rovinke a v Trnave. Do tímu trénerov sa fantasticky zapracoval bývalý junior Martin Oslica, ktorému patrí takisto veľká vďaka za ukážkovú prácu a trpezlivosť.

 

Železo do vitrínky sa podarilo pridať aj dospelákom, kde najprv naše dievčatá zvládli boj o tretie miesto v prvej ženskej lige a následne Muži “B”, ktorým síce v rozhodujúcom piatom zápase ušlo celkové víťazstvo, ale prispeli tak striebrom z Bratislavskej ligy.

 

Našim hráčom sa darilo aj individuálne. Viacerí chlapci si ešte v auguste zahrali na juniorských majstrovstvách sveta a ďalší sa zaradili do juniorského kádru na ďalší reprezentačný cyklus. Pozornosť pútali aj na výberoch dorastencov a starších žiakov. Momentálne vo výberoch od SZ po juniorov pôsobí až 13 našich hráčov.

 

V rámci fungovania klubu sme bohužiaľ posledné roky, namiesto rozvoja, skôr fungovali v režime zmierňovania dopadov a samotného prežitia. Uvedomujeme si, že niektoré veci sa nám možno nedarilo robiť tak, ako by sme chceli alebo tak, ako sa nám darilo v minulosti. Podarilo sa nám však výborne začleniť Adama Katonu, ktorý odvádza skvelú prácu s našimi najmladšími brankármi, ako aj najstaršími B-čkarmi :) a stáva sa čo raz viac dôležitejšiou súčasťou klubu. V testovacej fáze sme zaviedli aj systém XPS na vedenie tréningov a postupne ho rozširujeme aj k ďalším kategóriám. Pomáhať nám začala aj Lea Kanderková, ktorá si zobrala pod palec naše sociálne siete, ale zapája sa aj do trénerskej činnosti pri našich najmladších.

 

V neposlednom rade ma teší, že sa opäť začali plniť tribúny našimi fanúšikmi a znovu bolo na zápasoch vidieť našu Snipers komunitu. Zápasy bez podpory z tribún bola jedna z najnegatívnejších vecí, ktorú nám korona priniesla a o to viac si človek túto podporu cení.

 

Prajem všetkým členom, priateľom a priaznivcom klubu čo možno najviac zážitkové a aktívne prežitie leta a teším sa na začiatok novej sezóny 2022/2023, ktorá, verím, bude rovnako úspešnou sezónou, akou bola táto.

 

Vladimír Roziak

predseda

 

Exel Snipers Bratislava