Cez víkend v Trenčíne prebehol Turnaj mládeže v kategórii staršia prípravka. V 32-člennej konkurencii z celého Slovenska sa naše družstvá rozhodne nestratili. Snipers Bratislava sa umiestnili na výbornom 6.mieste s bilanciou 5 výhier a 2 prehry. Snipers Šamorín s 3 výhrami v 8 zápasoch obsadil celkové 16.miesto. Prinášame vám zhodnotenia turnaju trénerov Petra Pauhofa a Maroša Takáča:
Netradične v strede týždňa sa starší žiaci Snipers Šamorín predstavili na jednodňovom turnaji TTSK Trnava. V konkurencii šiestich družstiev sa im podarilo turnaj vyhrať. Spolu s tímom bol Maroš Takáč, ktorý bol s výkonmi mužstva spokojný.
Koncom mája sa začali MSR pre kategóriu starších žiakov. Snipers v skupine nezaváhal, vďaka čomu išli do play off z prvej priečky, kde postupne vyradili Modru, aby po suverénnom víťazstve nad Dolným Kubínom postúpili do finále. V ňom nestačili na domáci AS Trenčín, ktorému podľahli 2:6. Ako videl MSR hlavný tréner Tomáš Chvála a kapitán mužstva Lucas Blaško?
Počas víkendu sa starší a mladší žiaci Snipers Šamorín predstavili na Ostravských hrách. Aj napriek tomu, že výsledky neboli najlepšie, chalani získali nové skúsenosti, ktoré im môžu pomôcť v ich florbalovom raste. Požiadali sme o zhodnotenie turnaja Martina Oslicu, ktorý sprevádzal starších žiakov, i Maroša Takáča, ktorý pridal svoje zhrnutie k mladším žiakom.
Klubové zprávy - št 31. 10. 2024 - Tomáš Zubák
Chcel som si vyskúšať fotenie športu, a som súčasťou Snipers, hovorí Michal Tarabík
So Snipers Bratislava je spojený telom aj dušou. Patrí k neodmysliteľnej súčasti klubu, s ktorým cestuje po Slovensku, nevynecháva ani medzinárodné turnaje. Tie si podľa vlastných slov užíva, reč je o Michalovi Tarabíkovi, ktorý je fotografom klubu. Nielen o tom ako vzniklo spojenie so Snipers sa dočítaš v našom rozhovore:
Pre Snipers Bratislava fotíte dlhodobo, ako prišlo k spolupráci so Snipers?
"Má to už dlhšiu históriu, ktorá sa myslím datuje do roku 2017. Počas môjho štúdia na vysokej škole bol mojim spolubývajúcim hráč Snipers Matúš Lipčák, ktorého týmto pozdravujem."
Volal vás, aby ste sa do mužstva pridal ako hráč?
"Lákať ma nelákal (úsmev), skôr ja som mal ambíciu ísť aspoň na tréning, urobiť si zopár obrázkov z neho. Vyskúšať si fotenie nejakého športu."
Ako to dopadlo?
"Musel som si dokonca vybaviť povolenie, aby som sa na tréning ako fotograf dostal. Nakoniec sa to podarilo, fotky vyšli na výbornú, chalani si okamžite pomenili a zmenili profilovky. Potom sa to už nejak samo rozbehlo, chceli, aby som prišiel aj na ďalší tréning a samotné zápasy. Pre mňa to bola super správa, z ktorej som bol nadšený. Potom sa to už so Snipers celé začalo a pokračuje do dnes."
Snipers Bratislava veľakrát cestuje aj po Európe, kde sa zúčastňuje viacerých turnajov. Praha, Brno, Ostrava, ale najmä Göteborg, aké je to fotiť mimo Slovenska?
"Najkrajšie zážitky so Snipers mám najmä z turnajov vo Švédsku. Bol som tam už viackrát. Je to super zážitok, nielen pre mňa. Cestujeme tam autobusom, výborná akcia, veľa zábavy, ale najmä sa tam hrá kvalitný florbal. Najradšej mám Gothiu, na ktorú sa teším aj tento rok, a verím, že sa nám podarí dosiahnuť podobný úspech ako minulý rok."
Keď spomínate minulý rok, starším žiakom sa ich kategóriu podarilo vyhrať, juniori skončili tretí, fotiť po takomto úspechu a atmosfére je radosť, súhlasíte?
"Tým, že fotím aktívne Sniperov, zápasy aj prežívam. Nie je to iba tak, že fotím hocijaký zápas a fotím obidve strany, Držím im palce na zápasoch, tečú mi niekedy na zápasoch nervy za nich (úsmev). Keď vyhrali Gothiu, bola to pre mňa obrovská radosť a česť, že fotím víťazný tím. Užil som si to s chalanmi."
Strhne vás aj atmosféra na zápasoch, najmä ten finálový zápas si budú aj domáci Švédi dlho pamätať..
"Určite, nielen hráčom, ale aj nám sa lepšie v takejto atmosfére sleduje zápas. Naši chalani ukázali Švédom ako sa fandí v Bratislave. Všetky prítomné média boli unesené, každý si chcel spraviť veľa obrázkov a videí."
Tešíte sa aj tento rok?
"Ako som povedal, je to super akcia, musíme tam ísť s pokorou. To, že sa vlani vyhralo, neznamená, že to bude ľahké vyhrať aj teraz. Nebude to prechádzka ružovou záhradou, chalani musia byť koncentrovaní a zamakať. Ak by sa podarili skončiť v hocijakej kategórii do top 3, bude to skvelý úspech. Je to medzinárodne uznávaný turnaj, kde sa zúčastňujú špičkoví florbalisti z celej Európy."