Počas víkendu začalo semifinále play-off pre juniorov. Tí v multifunkčnej športovej hale na Pankúchovej privítali FBC Mikuláš Academy Prešov, ktorých dvakrát zdolali 8:4 a 5:4. Ujali sa tak vedenia v sérii 2:0. Oba zápasy zhodnotil kapitán mužstva Adam Martin Ondrejička.
Séria medzi Snipers Bratislava a Tsunami Záhorská Bystrica sa musela fanúšikom páčiť. Tí vo všetkých zápasoch hráčom vytvorili výbornú kulisu. Hoci Snipers napokon vypadli, keď svojmu súperovi podľahli 2:3 na zápasy, hanbiť sa za svoje výkony nemusia. Ako videli túto sériu tréner Tomáš Chvála a kapitán Daniel Jáger?
Séria medzi Tsunami Záhroskou Bystricou a Snipers Bratislava priniesla rozuzlenie až v piatom zápase. V elektrizujúcej atmosfére si napokon postup do ďalšieho kola vybojovali domáci, ktorí o svojom triumfe rozhodli v záverečnej tretine. Úvod zápasu vyšiel Snipers, ktorí po piatich minútach po góloch Nyitraya a Vráneka viedli 2:0. Hoci domáci Banga v presilovke znížil na 1:2, dvojgólové vedenie hosťom v závere prvej tretiny po úspešnom trestnom strieľaní prinavrátil Bachurin. Druhá časť veľa gólov nepriniesla. Snipers nevyužili dve presilovky, naopak Tsunami jednu, do tretej časti sa odchádzalo za stavu 2:3. Záverečná časť patrila domácim, ktorí v nej pridali tri góly, zápas vyhrali 5:3 a postúpili tak do semifinále.
V sobotu a v nedeľu sa odohral tretí a štvrtý štvrťfinálový zápas medzi Snipers Bratislava a Tsunami Záhorská Bystrica. Domáci vedeli, že iba víťazstvo v treťom zápase ich udrží v sérii. V prvej tretine doplatili na vylúčenia, keď dvakrát inkasovali, do šatní napokon odchádzali s dvojgólovým vedením 4:2, ktoré im gólom 3 sekundy pred jej koncom zabezpečil Ondruška. V druhej časti po dobrom výkone pridali ďalšie góly, aby svojmu súperovi odskočili na rozdiel piatich gólov. Hostia zápas jemne skorigovali, napokon ale domáci po výhre 10:6 znížili stav série na 1:2. Čiernou škvrnou zápasu bolo zranenie Sama Nyitraya, ktorého súper zasiahol hokejkou do oka, zápas nedohral. Napokon Samuel bol schopný nastúpiť do štvrtého zápasu, v ktorom sa tromi gólmi pričinil k výhre 6:5. Domáci dobre zvládli prvú tretinu, ktorú vyhrali 2:0, druhá časť priniesla šesť gólov, hoci sa hostia dokázali dotiahnuť na jednogólový rozdiel, Matúš Ondruška v závere tretiny zvýšil na 5:3. V záverečnej časti fantastickí diváci sledovali taktický zápas. Sedem minút pred koncom využil presilovku Livař, aby o tridsať sekúnd na to Samuel Nyitray zvýšil na 6:4. Hostia v záverečnej hre bez brankára iba znížili na 6:5, séria sa sťahuje na piaty rozhodujúci zápas do Záhorskej Bystrice. Ten je na programe v stredu o 19:50.
dnes o 19:31 - Tomáš Zubák
Marioth: Do zápasu sme išli od začiatku s „mentalitou leva“
Juniorom Snipers po troch víťazných zápasoch proti ŠK Lido Prírodovedec Bratislava stačili tri víťazné zápasy aj proti FBC Mikuláš Academy Prešov. V treťom zápase na palubovke Prešova vyhrali 7:3, čím si zabezpečili účasť vo finále Macron Extraligy juniorov, kde vyzvú FBK AS Trenčín, ktorý v semifinále rovnako ako Snipers v najkratšom možnom čase vyradil FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilinu. O treťom zápase sme rozprávali s Matejom Mariathom, ktorý si v tomto stretnutí pripísal na svoje konto štyri kanadské body (1+3).
Máme za sebou semifinále proti Mikulášu Prešov. Zvládli sme postúpiť v najkratšom čase, spokojnosť?
"Spokojnosť je obrovská, hlavne v šatni, lebo sa nám konečne podarilo postúpiť do finále a zvládli sme to hneď v prvých troch zápasoch."
V sobotu Snipers vyhrali 7:3, podľa výsledku sa zdá, že to bol zápas, v ktorom ste súperovi veľa nedovolili. Aký to bol zápas?
"Do zápasu sme išli od začiatku s „mentalitou leva“ a vstúpili sme doňho s tým, že im nedovolíme nič a budeme držať zápas v našich opratách. Toto sa nám podarilo a k ničomu veľkému sme ich nepustili."
Vám osobne sa strelecky v druhom zápase nedarilo. Naopak, v treťom zápase ste si pripísali štyri kanadské body, dá sa povedať, že zápas vám herne vyšiel. Ste spokojný?
"V druhom zápase som hral a hrali sme na naše pomery zle, a preto som veľmi spokojný, že sa nám a aj mne podaril tretí zápas a že v dôležitých momentoch sme si vedeli pomôcť ako tím a nakoniec sme to doviedli do víťazného konca."
Vo finále, ktoré sa hrá 11. 4., podľa očakávania privítate AS Trenčín, ktorý tiež postúpil v najkratšom čase. Čo bude vo finále rozhodovať?
"Som veľmi rád, že sa stretneme vo finále práve s týmto súperom a veľmi sa teším na túto finálovú sériu, ktorá bude určite zaujímavá. Rozhodovať určite budú skúsenosti a to, kto spraví menej chýb, ktoré bude vedieť druhý tím využiť."