Cez víkend v Trenčíne prebehol Turnaj mládeže v kategórii staršia prípravka. V 32-člennej konkurencii z celého Slovenska sa naše družstvá rozhodne nestratili. Snipers Bratislava sa umiestnili na výbornom 6.mieste s bilanciou 5 výhier a 2 prehry. Snipers Šamorín s 3 výhrami v 8 zápasoch obsadil celkové 16.miesto. Prinášame vám zhodnotenia turnaju trénerov Petra Pauhofa a Maroša Takáča:
Netradične v strede týždňa sa starší žiaci Snipers Šamorín predstavili na jednodňovom turnaji TTSK Trnava. V konkurencii šiestich družstiev sa im podarilo turnaj vyhrať. Spolu s tímom bol Maroš Takáč, ktorý bol s výkonmi mužstva spokojný.
Koncom mája sa začali MSR pre kategóriu starších žiakov. Snipers v skupine nezaváhal, vďaka čomu išli do play off z prvej priečky, kde postupne vyradili Modru, aby po suverénnom víťazstve nad Dolným Kubínom postúpili do finále. V ňom nestačili na domáci AS Trenčín, ktorému podľahli 2:6. Ako videl MSR hlavný tréner Tomáš Chvála a kapitán mužstva Lucas Blaško?
Počas víkendu sa starší a mladší žiaci Snipers Šamorín predstavili na Ostravských hrách. Aj napriek tomu, že výsledky neboli najlepšie, chalani získali nové skúsenosti, ktoré im môžu pomôcť v ich florbalovom raste. Požiadali sme o zhodnotenie turnaja Martina Oslicu, ktorý sprevádzal starších žiakov, i Maroša Takáča, ktorý pridal svoje zhrnutie k mladším žiakom.
Klubové zprávy - po 26. 5. 2025 - Tomáš Zubák
Napriek všetkým okolnostiam som na nás hrdý, hovorí Jakub Fronc
MSR pre kategóriou dorast sa uplynulý víkend konali v Žiline. Snipers ušla medaila, keď v zápase o bronz podľaholi Tsunami 2:4. Ako turnaj videl kapitán mužstva Jakub Fronc a tréner Tomáš Chvála?
Mužstvo odohralo pred MSR turnaj v Prahe na PFC. Ako hráči zhodnotili tuto prípravu pred MSR?
"Turnaj v Prahe bol pre nás výbornou prípravou. Aj keď som sa pre doliečovanie zranenia nemohol zúčastniť tohto turnaja, chalani odohrali niekoľko kvalitných zápasov proti silným súperom, čo pomohlo doladiť určité maličkosti a naladiť sa na majstrovstvá."
S akými ambíciami ste cestovali na turnaj?
"Na MSR sme išli s cieľom zabojovať o medailu. Keďže to boli pre niektorých z nás, vrátane mňa, posledné majstrovstvá, motivácia bola veľmi veľká."
Dá sa povedať, že highlightom turnaja bol váš gól proti FBC Trenčín. Vďaka tomuto zásahu ste vyhrali 6:5. Ako by ste opísali túto situáciu? Sledovali ste časomieru?
"Ja by som povedal, že highlight turnaja bol v tomto zápase, ale nebol to ten gól. Bolo to zomknutie tímu, keď sme prakticky dve tretiny doháňali trojgólové vedenie súpera. Napriek tomu sme ukázali charakter a bojovnosť, dotiahli sme zápas do víťazného konca. Taktiež to čo povedal Tomáš Choma by sa dalo brať ako highlight."
Mužstvo napokon na medailu nedosiahlo, keď podľahlo Záhorskej Bystrici 2:4. Ako by ste zhodnotili turnaj?
"Je pravda, že keď prídete tak blízko k medaile a nevyjde to, tak prevláda sklamanie. Na druhej strane si myslím, že sme odohrali solídny turnaj. Ukázali sme srdce, bojovnosť a aj kvalitu. Mali sme jeden z najmladších kádrov spomedzi všetkých tímov a napriek tomu sme dosiahli takýto výsledok, čiže verím, že sa o rok chalanom podarí dosiahnuť to, čo nám uniklo"
Čo chýbalo k lepšiemu umiestneniu, ak by sa dalo, čo by ste spätne urobili inak?
"Takto sa to už ľahko hovorí, čo bolo zlé a čo sme mali spraviť inak. Rozhodovali maličkosti ako koncentrácia, ktorá nám uchádzala zvyčajne v druhej tretine, kde si súper spravil náskok, no každý z nás robil rozhodnutia najlepšie ako vedel. Napriek všetkým okolnostiam som na nás hrdý ako sme reprezentovali náš klub."
Tréner Tomáš Chvála zhrnul vystúpenie svojich zverencov týmito slovami:
“Ako som spomenul v predturnajovom vyjadrení, tak tieto záverečné turnaje bývajú o načasovaní formy, ktorú sme posledný mesiac nemali ideálnu. No som na chlapcov hrdý, že napriek tomu, že nám to “nelepilo”, tak bojovali zo všetkých síl , z čoho bolo 2.miesto v skupine, ktorou sme prešli bez prehry a čo nám v konečnom zúčtovaní prinieslo 4.miesto na Slovensku. Nadľahčene rečami čísiel sa túto sezónu zapojilo do dorasteneckých súťaži 40 tímov, čo znamená, že naši chalani si vybojovali 4.miesto zo 40 tímov, čo je určite slušné. A aj keď cítia, že to mohlo byť lepšie, myslím si, že to bolo naše maximum tento turnaj. Koniec koncov dorast je kategória do 17 rokov a náš tím mal vekový priemer 15,3 roka - väčšina kádra sa predstaví na MSR dorastu aj ďalší rok, niektorí dokonca 2krát. V sumáre som na chlapcov hrdý a ďakujem im za ďalšiu výnimočnú sezónu. Z jedného z našich slabších ročníkov urobili jeden z TOP na Slovensku a to je najpodstatnejšie, že sa neustále posúvajú."