Florbalový klub SNIPERS ponúka od tejto sezóny silovo-kondičné tréningy aj staršej zložke Snipers Bratislavy. V minulej sezóne mali pod taktovkou Olivera Rothscheina tieto tréningy hráči zo Šamorína. Čo všetko tieto tréningy obnášajú, nám v našom rozhovore priblížil silovo-kondičný tréner Oliver Rothschein:
Od 15.8-17.8. sa konal 6. ročník medzinárodného mládežníckeho florbalového turnaja Trenčín Floorball Games 2025. Snipers Bratislava v kategórii starší žiaci obsadili piatu priečku.
O Snipers je známe, že z jeho liahne sa do reprezentačných výberov Slovenska dostalo viacero hráčov. Medzi nich napríklad patria Matúš Gajdoš, ktrorý aktuálne oblieka dres Bohemiansu Praha, Marek Pacek a Tobias Pauhof, hrajúci za Snipers Bratislava. Všetci traja sa zúčastnili podujatia Snipers Family Day, kde zvedavým deťom a nádejným florbalistom prezradili, čo treba všetko robiť, aby sa z nich stali budúci reprezentanti Slovenska.
V Bratislave sa od 31.7.-3.8. konal ôsmy ročník medzinárodného turnaja Slovak Floorball Cup 2025. V Dome Športu sa predstavilo 46 družstiev. Snipers Bratislava zastupovali muži aj ženy. Ženy na turnaji skúšali pod staronovým tréneom Vladom Roziakom aj nové hráčky. Napokon sa ich púť na podujatí skončila vo štvrťfinále. Víťazkami sa stali hráčky českého družstva Fbc Orel Rtyně v Podkrkonoší A, ktoré zdolali FRAM Ladies Team 3:2- O zhrnutie turnaja sme požiadali Líviu Šustekovú.
Klubové zprávy - so 23. 11. 2024
Ženy s 3 bodmi v mestskom derby proti Hurikánu
V nedeľu 17. novembra sa na pôde hostí odohralo 10. kolo Hyundai ženskej extraligy. Naše ženy z tohto zápasu vyšli ako víťazky so ziskom 3 bodov proti súperovi VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava.
V prvej tretine úvodný gól vstrelila Šajbenová, ktorá naše ženy poslala do vedenia 0:1. O dvojgólové vedenie sa postarala následne Vargová. Hurikánu sa v úvodnej tretine nepodarilo vstreliť gól.
V druhej tretine hra prebiehala zo strany na stranu, no však až v závere pokračovala strelecká šnúra, do ktorej Jurkovičová pridala náš tretí gól zápasu. V posledných sekundách tretiny sa Kšenzulákovej podarilo ešte zvýšiť na vedenie 0:4.
Tretia tretina priniesla množstvo vylúčení na oboch stranách. V 42. minúte sme mali dispozícii trestné strieľanie, nepodarilo sa ho premeniť Zúberovej. Hurikán však v 46. minúte svoje trestné strieľanie využil a Kľúčiková znížila na 1:4. V čase osobného trestu Šustekovej sa ešte hurikánu podarilo odskočiť na rozdiel 2 gólov zásluhou Kľúčikovej. Do záverečnej sirény ostal výsledok 2:4 v náš prospech a ženy si tak uchmatli 3 body.
Najlepšou hráčkou zápasu bola Petra Šajbenová. Najlepšia hráčka zápasu zvolená v kabíne bola Lívia Jurkovičová.
Vyjadrenie k zápasu poskytla brankárka Lea Kanderková:
“Zápas s Hurikánom hodnotím veľmi pozitívne. Dokázali sme zápas prevažne držať pod kontrolou a plniť pokyny trénera. Po sérii prehier sa nám podarilo konečne udržať konzistentnú hru celých 60 minút a nepustiť súpera do veľkého množstva šancí. Z brány som mala istotu v svojich spoluhráčkach a som im vďačná za dnešný bojovný výkon. Napriek pár drobným chybičkám sme sa dokázali vzchopiť a získať 3 cenné body, ktoré nás, verím, namotivujú pokračovať v takomto výkone.”
Najbližšie naše ženy odohrajú zápasy 30. novembra proti NTS FK- ZŠ Nemšová o 15:00 v MŠH v Nemšovej a 1. decembra o 15:00 proti ŠK 98 Pruské v MŠH v Dubnici nad Váhom.