Gothia Innebandy Cup 2023 -Gothenburg, Švédsko

Na jeden z najväčších a najkvalitnejších turnajov sme vycestovali s 3 družstvami – 2 družstvá v kategórii U14 (Snipers Orange a Snipers Black) a jedno družstvo v kategórii U12.

Celkovo sa výpravy, ktorá trvala od 3.1. do 9.1., zúčastnilo 59 ľudí vrátane 3 trénerov, fotografa Michala Tarabíka @floorball_frames, fyzioterapeutky a šoférov.

Tento ročník Gothia Innebandy Cup bol pre nás špeciálny, nakoľko po prvýkrát v histórii klubu vezieme domov cenný kov v podobe bronzových medailí, ktoré vybojovali naši mladší žiaci Snipers Bratislava v kategórii U12 pod vedením Peťa Pauhofa.

Ponúkame vám vyjadrenia trénerov a kapitánov jednotlivých tímov.

Mladší žiaci U12

Lucas Blaško – kapitán U12

„Podľa mňa to bola úplne super skúsenosť, zahrať si proti Švédom, určite sa nám to hodí do budúcna. Niektorí súperi boli veľmi dôrazní v súbojoch a viackrát sme sa celkom dosť zapotili. Medailu sme si zaslúžili, celý tím sa snažil ako vedel a bojovali sme jeden za druhého. Celú cestu na zápasy sme si spievali, hecovali sa a povzbudzovali sa.“

Peter Pauhof – tréner U12

„Som rád, že turnaj splnil svoj účel a že sme odohrali kvalitné zápasy, ktoré deti neuveriteľne posunú v ďalšej florbalovej kariére. Okrem toho, že videli kus sveta a majú kopec zážitkov, si zahrali vo veľkých halách pred skvelou diváckou kulisou a toto sú veci, ktoré im už nikto nezoberie a sú na nezaplatenie.

Zároveň sa posunuli florbalovo, čo je pre mňa ako trénera veľké plus. Bronz a veľký úspech, ktorý tieto deti dosiahli, je čerešničkou na torte. Som rád, že to táto generácia dokázala a verím, že to bude pre nich odrazový mostík do ďalšieho florbalového života.

Deti vytvorili skvelý a disciplinovaný kolektív. Všetko, čo som povedal a na čom sme sa dohodli, vždy do bodky splnili.

Aj preto sa im podarilo ísť v konkurencii 55 tímov tak vysoko. Tiež sa chcem poďakovať všetkým rodičom a priateľom Snipers za podporu počas celého turnaja. Bolo to niečo úžasné.❤

Ešte raz vďaka za všetko deťom, trénerom Marošovi Takáčovi a Tomášovi Chválovi, fyzioterapeutke Laure Pauhofovej, skvelému fotografovi Mišovi Tarabíkovi a chalanom zo starších žiakov za úžasnú podporu a povzbudzovanie. Užil som si to s nimi aj s deťmi.

Lebo my všetci sme Snipers!🧡🖤„

Starší žiaci U14 black

Samuel Starý a Matúš Moro – zastupujúci kapitáni

„Turnaj sme si veľmi užili, čo sa týka hry samotnej ako aj všetkých spoluhráčov – kamarátov. Zahrali sme si veľa dobrých zápasov a odnášame si množstvo skúseností, ktoré verím, že dokážeme pretaviť do lepších výsledkov v ďalších ligových zápasoch.“

Maroš Takáč – tréner U14 black

„Na turnaj sme vycestovali s dobrou partiou a nie najväčšími cieľmi, no chalani svojím odhodlaním a bojovnosťou ukázali, že vedia súperom znepríjemniť život a obrať o body aj kvalitných súperov, o čom svedčí aj konečná bilancia 4 výhry, 2 tesné prehry a posledný nevydarený zápas. Len o vlas nam uniklo A play-off a v „béčku“ sme sa dostali do 8-finále. Tím sa perfektne stmelil a okrem florbalu sme si užili množstvo srandy a zážitkov. Okrem toho sme zažili perfektné zápasy „U12ky“ a lepšiu atmosféru v hale než na väčšine extraligových zápasov u nás doma, na čo nikto z prítomných tak skoro nezabudne.“

Starší žiaci U14 orange

Daniel Bartoň – kapitán

Myslím si, že sme vstúpili do turnaja z vysokým nasadením a podarilo sa nám vyhrať prvý zápas. Tiež by som povedal, že celú skupinovú časť sa každý jeden z chalanov snažil hrať to, čo má a ako najlepšie vie. Postúpili sme z druhého miesta do A play-off, kde sme mali náročný ranný zápas, v ktorom zo začiatku nebolo až také vysoké nasadenie, ale doviedli sme ho do úspešného konca. Posledný zápas turnaja chalani hrali ako o život a bolo fakt vidno, že chcú ísť ďalej a hrali až do konca, aj keď sme prehrali veľmi tesne. Na záver by som povedal, že turnaj splnil svoj účel, lebo sme boli konfrontovaný s tímami, ktoré nám boli vyrovnané a nabrali sme veľa nových skúseností.”

Tomáš Chvála – tréner U14 orange

“Turnaj splnil všetky naše očakávania a ciele. Chalani odohrali 7 kvalitných zápasov, v ktorých mali možnosť sa konfrontovať s inými družstvami než aké majú v lige. Všetci hráči odchádzajú plný nových skúsenosti a motivovaní do ďalšej práce s chuťou zlepšovať sa a posúvať sa vpred.”

Na záver by sme chceli touto cestou za klub poďakovať organizátorom turnaja a koordinátorovi pre CZ/SK – J. Jakoubkovi. Veľká vďaka rovnako patrí všetkým deťom za vzornú reprezentáciu klubu a slovenského florbalu na medzinárodnej scéne. Síce je naše tohtoročné zimné švédske florbalové dobrodružstvo za nami, my sa už nevieme dočkať toho ďalšieho, takže na Gothiu v budúcnosti ešte určite opäť zavítame!

V najbližších dňoch sa môžete na našich sociálnych sieťach tešiť na fotogalériu z turnaja.