Kiran Kulcar k nám zavítal na prázdniny z Austrálie, dočasne prestúpil do nášho klubu, aby mohol hrať a trénovať naplno za Snipers.

Austrálsky školský rok trvá od konca januára do polovice decembra. Letné prázdniny v Austrálii trvajú šesť týždňov, od polovice decembra do konca januára. Práve tento prázdninový čas využil Kiran na krátkodobú prípravu. V našom klube strávil takmer tri mesiace od novembra do konca januára.

Prinášame vám krátky rozhovor s Kiranom.

Takže Kiran, môžeš sa nám trochu predstaviť?

Mám 14, za chvíľu 15 rokov. Žijem v Perthe v západnej Austrálii a k florbalu som sa dostal skrz jedného z mojich priateľov, ktorý ma požiadal, aby som sa pripojil k jeho tímu.

Za aký tím hráš?

Doma hrám za tím Roosters FC. https://www.roostersfloorball.com.au/

Bola to tvoja prvá návšteva na Slovensku?

Môj otec je zo Slovenska a do Austrálie odišiel len ako dvadsaťročný, takže na Slovensku sme už boli niekoľkokrát za rodinou.

Aké máš florbalové skúsenosti?

Zúčastnil som sa 2 turnajov, ktoré sa týkali Austrálie, bol som taktiež na prvom Singapur open, ktorý hostí mnoho skvelých tímov ako Pixbo, IBK Dalen a UHC Uster a druhý turnaj, na ktorom som hral, je turnaj Northern Beaches Open, kde môj tím vyhral a ja som vyhral ocenenie najlepší strelec turnaja.

Bol si s nami na viacerých turnajoch na Slovensku, v ČR a vo Švédsku a odohral si aj pár ligových zápasov, tak ako by si to zhodnotil?

Ligové zápasy a turnaje, na ktorých som hral za Snipers, boli veľmi zábavné a bol to skvelý spôsob ako vidieť, ako hrajú ostatní v porovnaní s Austráliou. Niektoré z týchto rozdielov zahŕňajú rýchlosť a fyzickosť hry.

Naučil si sa tu niečo nové alebo čo si berieš so sebou domov?

Vďaka môjmu pôsobeniu v Snipers som sa naučil hrať rýchlejšie na loptičke ako predtým.

Ako ťa prijali hráči a tréneri?

Tréneri a spoluhráči, ktorých som mal v klube Snipers, boli ku mne veľmi milí a priateľskí.

Aké boli tvoje najlepšie momenty z tejto florbalovej skúsenosti v Európe?

Moje obľúbené momenty z cesty boli cesta autobusom do Švédska a hranie zápasov na Gothia Innebandy cup-e.

Plánuješ sa ešte v budúcnosti vrátiť na Slovensko?

Ak by som dostal príležitosť vrátiť sa na Slovensko a zahrať si viac florbalu, hneď by som to využil, pretože tento výlet považujem za veľmi užitočný a bolo príjemné hrať so všetkými mojimi spoluhráčmi v Snipers.

Ako bude vyzerať záver tvojej sezóny v Austrálii?

Zvyšok sezóny v Perthe bude veľmi rušný, pretože sa blíži finále a môj tím Roosters FC sa pripojili k ďalším 2 tímom (Sharks a Falcons). Keďže sú pod tým istým klubom, tak ja môžem chodiť na všetky tréningy. Tréningy sa konajú v utorok a stredu, zápasy potom každý víkend. Okrem toho sa niekedy stretneme raz za mesiac alebo tak a poskladáme si tímy naprieč všetkými vekovými kategóriami a zahráme si. Takisto každý pondelok máme po škole ligu pre dospelých, kde mám povolené hrať aj ja. Môj tím je teraz prvý v tabuľke a o pár týždňov je tu finále – hrám za div 2. V Austrálii to funguje takým spôsobom, že keď dovŕšiš 15 rokov, pripojíš sa do tímu pre dospelých a budeš tam hrať, pokiaľ sa neprepracuješ do divízie 1, ktorá je najlepšia. V 2. divízii máme najviac tímov zo všetkých divízií (10) tímov a môj tím má zatiaľ iba 1 prehru a 1 remízu – okrem toho sme všetky zápasy vyhrali a verím, že ligu opäť vyhráme.

Ďakujeme a do skorého videnia Kiran!